Dodana: 26 kwiecień 2018 15:14

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2018 15:18

W najbliższą sobotę w Łapach XVIII Bieg Uliczny im. Waldemara Kikolskiego

W najbliższą sobotę (28 kwietnia) odbędzie się w Łapach impreza wyjątkowa - Bieg Uliczny imienia Waldemara Kikolskiego. Bieg organizowany jest od siedemnastu lat i jest swoistym hołdem ku czci wybitnego łapianina, multimedalisty Igrzysk Paraolimpijskich, Waldemara Kikolskiego. Początek zawodów o godzinie 10:00 na stadionie w miejskim.

Ilustracja do artykułu XVIII Bieg Uliczny im. Waldemara Kikolskiego (1).jpg

Pokonać własne słabości

Liczba biegaczy w biegu głównym to około 80. Łącznie w imprezie weźmie udział prawie 600 osób.

Bieg ma wielu bohaterów. Właściwie jest nim każdy z biegaczy. W zawodach startują  przecież niepełnosprawni (niewidomi, niedowidzący), ale także dzieci, osoby dorosłe i "seniorzy" - każdy ze startujących na wzór Waldka Kikolskiego próbuje pokonać własne słabości i pokazać, że można uprawiać sport, niezależnie od stanu zdrowia, wieku i innych "ograniczeń".  

Warto na sobotni spacer wybrać okolice łapskiego stadionu, a nawet jeśli ktoś postanowi spędzić dzień "w mieście", niech chociaż przez chwilę, w trakcie trwania biegu głównego, zatrzyma się i oklaskami nagrodzi zawodników i ich wysiłek. Start już od godziny 10:00. Bieg główny ulicami miasta od godziny 13:30. 

Utrudnienia w ruchu w związku z biegiem

facebook