Dodana: 5 wrzesień 2017 09:47

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2017 09:47

W Białymstoku powstanie Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży w tenisie stołowym

Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego docenił wyniki UKS DOjlidy Białystok i powołał Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży w Białymstoku. Jest to trzecie takie miejsce w Polsce po Gdańsku i Drzonkowie.

Ilustracja do artykułu baza treningowa.jpg

Przypomnijmy, że w 2017r. UKS DOjlidy Białystok wprowadził 22 zawodników na Mistrzostwa Polski, którzy zdobyli 8 medali na Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych, zdobyli ponad 100 punktów sportu dzieci i młodzieży MSiT i 2 miejsce w klasyfikacji klubów w Polsce, a troje zawodników trenujących na co dzień w Białymstoku, pojechało na ME Kadetów i Juniorów do Portugalii. 

- O tym, jak bardzo prestiżowe jest to wydarzenie najlepiej świadczy to, że takich ośrodków w Polsce było dotąd tylko dwa - w Gdańsku i Drzonkowie. Trzeci będzie w Białymstoku. Obrazuje to, jak bardzo nasz klub i nasze miasto są doceniane, jako silne punkty na tenisowej mapie Polski - mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid. - W Białymstoku OSSM-y mają tylko badminton i lekkoatletyka, teraz będzie tez tenis stołowy. Powołanie ośrodka to kolejny krok w rozwoju naszego klubu i naszej dyscypliny w mieście i regionie. Mamy już Lotto Superligę Mężczyzn, I lige kobiet, Szkołę Mistrzostwa Sportowego, jesteśmy w krajowej czołówce pod względem szkolenia młodzieży i odnoszonych przez nią sukcesów. Szkolenie centralne oznacza ściągnięcie bardo dobrych i utalentowanych zawodników z całego kraju, a przez to podniesienie poziomu naszego klubu. Jeszcze bardziej wzrośnie prestiż Dojlid. Oprócz sportowych, to także wymierne korzyści finansowe w przyszłości - uważa Piotr Anchim.

Uchwałę o powałaniu OSSM-u podjął Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego, sześcioma głosami za, przy jednym wstrzymującym się i żadnym głosie przeciwnym.  

facebook