Dodana: 6 sierpień 2018 14:14

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2018 14:14

Triatloniści spotkają się w Białymstoku. Finał Elemental Tri Series na Dojlidach

Najpierw pływanie, potem jazda na rowerze, a na koniec bieg – takie zadanie czeka na uczestników Elemental Tri Series. Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” i ulice Białegostoku staną się areną widowiskowych zawodów w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. W niedzielę, 19 sierpnia w Białymstoku już po raz czwarty odbędą się zawody Elemental Tri Series, rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. To impreza dla amatorów i wyczynowców, na której czeka niemałe wyzwanie.

Ilustracja do artykułu Elemental Tri Series (3).jpg

Zawodnicy mają do wyboru trzy dystanse:

  • olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze – 10 km biegu)
  • sprinterski z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km)
  • oraz najkrótszy, czyli supersprinterski z draftingiem (0,2 km – 10 km – 2,5 km).

Największe grono zawodników startuje na dystansie olimpijskim. Tu mogą rywalizować także sztafety, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Zapisy wciąż przyjmowane są TUTAJ.

– Każda kolejna edycja cyklu Elemental Tri Series cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Zorganizowanie triathlonu w stolicy Podlasia było strzałem w dziesiątkę, a startujący docenili zarówno wysoki poziom sportowy, jak i organizacyjny. Po znakomitym przyjęciu cyklu w Białymstoku decyzja o zorganizowaniu finału ponownie w tym mieście była oczywista. Jesteśmy przekonani, że w tym roku w Białymstoku padnie rekord frekwencji – mówi  Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy”, którym zarządza białostocki Ośrodek Sporu i Rekreacji. Widowiskowy start uczestników odbywać się będzie na plaży. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy, zaś trasa kolarska zostanie poprowadzona ulicami miasta. Etap biegowy przebiegać będzie wzdłuż ul. Plażowej.

Zawody rozpocznie jednak tradycyjnie rywalizacja najmłodszych podczas zawodów biegowych – Elemental Kids. Dzieci ścigać się będą na jednym z trzech dystansów:

  • 200 m (dla zawodników w wieku 1-7 lat),
  • 500 m (8-11 lat)
  • oraz na 1000 m (12-15 lat).

Nowością w białostockiej edycji imprezy są zawody 10K Run Series Białystok 2018. To bieg na dystansie 10 km. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie.

Zawodom będzie towarzyszył także Turniej Nadziei Olimpijskich. Jego podstawowym celem jest współzawodnictwo młodzieży w triathlonie na dystansach 0,4 – 10 – 2,5 km oraz 0,75 – 20 – 5 km. Impreza ma za zadanie wyłonienie najlepszych zawodników z krajów Grupy Wyszehradzkiej (z Węgier, Słowacji, Czech i Polski) oraz ocenę współzawodnictwa sportowego w poszczególnych kategoriach wiekowych. Taka międzynarodowa impreza pozwoli młodym triathlonistom porównać swoje możliwości i poziom sportowy z zawodnikami zza granicy. Ponadto zawody pozwolą wyłonić najlepszych i najbardziej perspektywicznych triathlonistów, którzy rokują największe nadzieje na start w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

Zawody w Białymstoku będą ostatnim etapem cyklu Elemental Tri Series 2018. Podczas wcześniejszych startów triathloniści rywalizowali w maju w Olsztynie oraz w lipcu w Blachowni k. Częstochowy. Szczegółowe informacje i dokładny program imprezy znajduje się na stronie.

W sierpniu emocji nie zabraknie także na najnowszym obiekcie BOSiR, czyli Torze Wschodzący Białystok. W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia odbędzie się pierwszy Dzień otwarty dla aut (szczegóły znajdują się na stronie). Tydzień później, 19 sierpnia planowana jest kolejna odsłona imprezy Poznaj swój tor dla motocyklistów i kierowców samochodów (szczegółowe informacje).

 

źródło: BOSiR

facebook