Dodana: 23 maj 2018 08:48

Zmodyfikowana: 23 maj 2018 08:48

Tenis stołowy. Żeńska drużyna wystąpi w turnieju finałowym Pucharu Polski. Dojlidy starają się o organizację tych zawodów

Po wygraniu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, w półfinale tenisistki Dojlid Białystok trafiły na drugoligowego Żaczka Fajsławice i gładko pokonały rywalki 4:0. Po punkcie w tym spotkaniu wywalczyły: Sandra Kozioł, Kamila Gryko, Julia Jackowska oraz debel Gryko/Jackowska.

Ilustracja do artykułu jackowska julia forhend.jpg
W zawodach finałowych poprzeczka zawiśnie bardzo wysoko. O Puchar Polski Dojlidy powalczą z ekstraklasowymi Bronowianką Kraków, AZS-em UE Wrocław oraz czołowym pierwszoligowcem - Agro-Siecią Chełmno.
 
- Czynimy starania o organizację turnieju, zaplanowanego na połowę czerwca. Dla naszych zawodniczek będzie to piękne ukoronowanie udanego dla nich sezonu - mówi menadżer klubu Piotr Anchim.
 
A sezon pierwszoligowy Dojlidy, które już wcześniej zapewniły sobie wysokie, czwarte miejsce, zakończyły pewnym zwycięstwem 8:2 nad Halsem II Warszawa. Punkty dla naszej drużyny wywalczyły: Kamila Gryko - 2,5; Weronika Mielnicka - 2; Michalina Górska - 2 i Julia Jackowska - 1,5. 
 
- Zespół, kóry był przecież beniaminkiem, zaprezentował się bardzo dobrze i zajał miejsce w czołówce. Liderką drużyny była Weronika Mielnicka, która miała piątą lokatę w rankingu indywidualnym ligi. Wielkie postępy poczyniła Julka Jackowska, ale wszystkie tenisistki zasłuży na brawa - podsumowuje Piotr Anchim. 
 
Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Julia Jackowska).
facebook