Dodana: 3 wrzesień 2018 10:39

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2018 10:39

Tenis stołowy. Świetna inauguracja Dojlid - Energa Toruń pokonana 3:0

To było wejście smoka Dojlid Białystok. Na inaugurację Lotto Superligi nasz zespół wygrał w Toruniu z Energą KTS-em 3:0! "W rozmowach przed inauguracją i w publikacjach medialnych wzmocniony przed sezonem rywal był typowany na faworyta tego spotkania. Tym bardziej smakuje efektowne zwycięstwo. Nasi tenisiści spisali się koncertowo i wygrali zasłużenie" – cieszy się menadżer białostockiego klubu Piotr Anchim.

Ilustracja do artykułu li_yong_yin_walka.jpg
Zaczął nowy grający trener – Wandżi, który zmierzył się z debiutującym w Lotto Superlidze Abdelem Salifou. Francuz nie miał zbyt wiele do powiedzenia, tylko w drugim secie stawiał zdecydowany opór, przegrywając na przewagi i wyszliśmy na prowadzenie. W drugiej parze Yongyin Li grał ze ściągniętym przez Energę z Bogorii Grodzisk Mazowiecki Chuanxim Hanem.

– Li przegrał z nim w tamtym sezonie, ale teraz ich pojedynek wyglądał zupełnie inaczej. Co prawda nasz reprezentant zaczął gorzej, ale od drugiego seta, prowadził grę, nie popełniał prostych błędów i Han był bez szans – opowiada Piotr Anchim.

Przy prowadzeniu Dojlid 2:0 do walki przystąpili Tomasz Kotowski z Energy i nasz Przemek Walaszek.

– Przemek w ubiegłym sezonie nie odniósł żadnego indywidualnego zwycięstwa, a teraz pokazał, jak wielkie postępy uczynił i że warto na niego stawiać. Kotowski nie jest przypadkowym zawodnikiem, a w starciu z naszym tenisista był pasywny i często spychany do obrony - dodaje menadżer naszego klubu.

Kluczowy dla losów pojedynku i całego meczu był trzeci set. Przy remisie 1:1 zawodnik gospodarzy prowadził 10:8, ale Przemek Walaszek wykazał dużą odporność nerwową, obronił dwie piłeczki setowe, a za moment zwyciężył 12:10. W ostatnim secie nie dał już sobie wydrzeć wygranej i można było fetować efektowne zwycięstwo w całym meczu.
piątek - 7 września, Dojlidy zagrają u siebie z Palmiarnią Zielona Góra. 
 
WYNIKI 1. KOLEJKI
 
Energa KTS Toruń - Dojlidy Białystok 0:3.
Abdel Salifou - Wang Zeng Yi 0:3 (6:11, 10:12, 6:11).
Chuanxi Han - Yongyin Li 1:3 (11:7, 7:11, 7:11, 6:11).
Tomasz Kotowski - Przemysław Walaszek 1:3 (11:6, 6:11, 10:12, 8:11).
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2
Palmiarnia Zielona Góra - Polonia Bytom 1:3
Dekorglass Działdowo - Kolping Frac Jarosław 3:1
Olimpia-Unia Grudziądz - AZS Politechnika Rzeszów 0:3
Unia AZS AWFiS Gdańsk - Morliny Ostróda 3:0
 
 
Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Yongyin Li
facebook