Dodana: 21 listopad 2018 08:42

Zmodyfikowana: 21 listopad 2018 08:42

Tenis stołowy. Rewelacyjne wyniki młodych białostoczanek w I lidze kobiet

Świetnie spisały się białostockie tenisistki w weekendowych meczach I ligi kobiet. Zespół Optima Polska Dojlidy Białystok wygrał 7:3 Agro-Siecią Chełmno i zremisował 5:5 z Chrobrym Międzyzdroje.

Ilustracja do artykułu tania trenerka.jpg
- Nasze tenisistki spisały się bardzo dobrze, szczególnie w meczu z Chrobrym. Lider ma dużo szczęścia, że udało mu się z nami zremisować - ocenia menadżer białostockiego klubu Piotr Anchim.
 
Zanim doszło do meczu z zespołem z Międzyzdrojów, drużyna Optima Polska Dojlidy zmierzyła się z Agro-Siecią. Już po pierwszej serii gier singlowych prowadziliśmy 3:1, po zwycięstwach Darii Kisiel, Kamili Gryko i Michaliny Górskiej.
 
- Po deblach było 4:2, a potem przypieczętowaliśmy triumf  w całym meczu trzema wygranymi w singlach.Trzeba brać poprawkę na to, że zespół gości przyjechał do nas bez dwóch podstawowych zawodniczek, ale osłabienie przeciwnika trzeba jeszcze wykorzystać i nasze tenisistki to zrobiły. Wyróżnić trzeba Michalinę Górską, która podobnie jak Daria Kisiel zdobyła komplet punktów - zaznacza Piotr Anchim.
 
Chrobry w niedzielę przyjechał do naszej hali opromieniony sobotnią wygraną 6:4 w Łomży, co dało mu pozycję lidera I ligi. Zespół z Międzyzdrojów liczył, że pójdzie za ciosem, ale napotkał na bardzo mocny opór Optima Polska Dojlid.
 
- Ktos może pomyśleć, że remis 5:5 jest naszym sukcesem, ale to Chrobry powinien być szczęśliwy z takiego wyniku. Michalina Górska miała piłeczkę meczową w pojedynku z Wioletą Witkowską-Krawczyk, ale przegrała 2:3. Tak samo było w meczu debla Górska i Kisiel. Blisko wygrania z Joanną Kiedrowską była Julia Jackowska, przegrywając po pięciosetowej walce. W sumie remis jest więc trochę nieszczęśliwy, ale za bardzo dobrą postawę naszej bardzo młodej drużynie należą się wielkie brawa - kończy Piotr Anchim.
 
Znakomicie w meczu z Chrobrym wypadła Kamila Gryko, która zdobyła komplet punktów. W obu spotkaniach wszystkie gry indywidualne wygrała Daria Kisiel, tracąc w nich tylko seta. Oby tak dalej.  
WYNIKI
Optima Polska Dojlidy Białystok - Agro-Sieć Chełmno 7:3.
Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Michalina Górska - 2,5; Kamila Gryko - 1; Julia Jackowska - 1.
Optima Polska Dojlidy Białystok - Chrobry Międzyzdroje 7:3.
Punkty dla białostockiego zespołu: Kamila Gryko - 2,5 Daria Kisiel - 2; Julia Jackowska - 0,5; Michalina Górska - 0.
facebook