Dodana: 7 sierpień 2018 11:11

Zmodyfikowana: 7 sierpień 2018 11:11

Tenis stołowy. Jeszcze młodszy skład Dojlid w 1. lidze kobiet

Z kilkoma zmianami do rozgrywek I ligi kobiet przystąpią Dojlidy Białystok, które w poprzednim sezonie zajęły czwarte miejsce. - Już w minionych rozgrywkach mieliśmy młody skład, a teraz jest on jeszcze młodszy. Do Niemiec przenosi się Sandra Kozioł, ktora jednak w krajowych występach indywidualnych nadal będzie reprezentować Dojilidy. W lidze nie będzie też już u nas grała także doświadczona Białorusinka Irina Lorczanka - informuje menadżer klubu Piotr Anchim.

Ilustracja do artykułu gorska_michalina_serwis.jpg
W Białymstoku powitamy za to rodaczkę Lorczanki - niespełna 16-letnią Darię Kisiel.
- To bardzo zdolna zawodniczka, ubiegłoroczna medalistka mistrzostw Europy kadetek. W tym roku udanie zadebitowała w juniorkach, dochodząc na mistrzostwach Starego Kontynentu do 1/16 finału. Do tego nie będzie kłopotów z aklimatyzacją w drużynie, gdyż Daria dobrze zna nasze tenisistki, bo przyjeżdżała do nas na obozy - mówi Piotr Anchim.
Obok Darii Kisiel, do Dojlid przychodzi też z Mysłowic kolejna 16-latka - Alicja Gasz. Z trzonu zespołu z minionego sezonu nadal bardzo wiele zależeć będzie od Kamili Gryko, Julii Jackowskiej, Weroniki Mielnickiej i Michaliny Górskiej. W kadrze Dojlid są także: Karolina Budenas, Julia Filipowicz i Weronika Gasz.
- Mam nadzieję, że wypadniemy przynajmniej równie dobrze, jak w poprzednim sezonie. Najważniejsze jednak, by nasze młode tenisistki czyniły stałe postępy i na to liczymy najbardziej - zaznacza menadżer naszego klubu. 
Pierwszy mecz białostocki zespół rozegra 8 września - na wyjeździe z Jedynką Łódź. Tydzień później do Białegostoku przyjedzie Noteć Inoworocław.
 
Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Michalina Górska. 
facebook