Dodana: 5 marzec 2019 15:08

Zmodyfikowana: 5 marzec 2019 15:08

Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku Młodzików

W miniony weekend (2-3 marca) w Szkole Podstawowej Nr 45 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Białegostoku Młodzików do lat 7 i 8 w szachach szybkich.

Ilustracja do artykułu 2019-03-03 Mistrzostwa Miasta Białegostoku do lat 8 [fot. Tomasz Jarocki] (48).jpg

Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Przeprowadzono oddzielne turnieje dziewcząt i chłopców.

W Mistrzostwach wystartowało 47 zawodników, w tym 15 dziewcząt, urodzonych w 2012 roku i młodszych oraz 59 szachistów do lat 8, w tym 17 dziewcząt.

Złote medale i tytuły mistrzów w grupie do lat 7 uzyskali Ada Toporkiewicz i Oskar Choszko (obydwoje reprezentujący KSz Jagiellonia Białystok). Zaraz za nimi na podium stanęli: Hanna Walewska (Przedszkole Samorządowe 82 Białystok) i Jan Busiński (Akademia Szachowa Białystok). Brązowe medale powędrowały z kolei do Blanki Szczotki oraz Iwo Pazera (oboje z Akademii Szachowej Białystok).

Najlepsi w grupie starszej (do lat 8) okazali się: Aleksandra Moniuszko (MUKS Stoczek 45 Białystok) i Oskar Chiszko (KSz. Jagiellonia Białystok). Drugie miejsce na podium w tej kategorii zajęli: Julia Nikołajuk i Tomasz Pawelski (oboje reprezentują KSz. Jagiellonia Białystok). Na trzecim miejscu uplasowali się Zofia Krysiewicz oraz Marcel Piktel (oboje z MUKS Stoczek 45 Białystok).

Nagrodami dla najlepszych szachistów były puchary i medale za 3 pierwsze miejsca. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową.

Organizatorem Mistrzostw Miasta Białegostoku Młodzików jest Międzyszkolny Klub Sportowy Stoczek 45. Kierownictwo nad zawodami sprawował sędzia klasy międzynarodowej FIDE Leszek Zega.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików do 7 lat zostaną rozegrane 30 marca br., a do lat 8 dzień później. Miejscem zmagań szachowych będzie ponownie Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku.

opr. ms, zdjęcia: organizator

Szczegółowe rezultaty znajdują się na witrynie turniejowej: www.chessarbiter.com

facebook