Dodana: 18 lipiec 2018 08:09

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2018 08:09

System Sportu Młodzieżowego 2017. Białystok w pierwszej dziesiątce

W ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego za 2017 rok białostockie kluby sportowe i zawodnicy z naszego miasta uzyskali wysokie wyniki. W klasyfikacji 919 gmin Białystok znalazł się wśród laureatów, na wysokim, 8. miejscu.

Ilustracja do artykułu ssm1.jpg

We wtorek (17 lipca) w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki współzawodnictwa sportowego w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego za 2017 rok. 10 najlepszych polskich gmin otrzymało pamiątkowe statuetki i listy gratulacyjne z rąk Jana Widery, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W topowej dziesiątce znalazł się Białystok, który na warszawskim spotkaniu reprezentowała dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Edyta Marzena Mozyrska.

– Gratuluję zarówno młodym białostockim sportowcom, jak i klubom, które mają pod opieką tak zdolnych, odnoszących sukcesy zawodników. Wysokie miejsce w ogólnopolskim zestawieniu to efekt ciężkiej pracy sportowców i trenerów – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W klasyfikacji obejmującej 919 gmin Białystok uplasował się na 8. pozycji zdobywając aż 4160,94 punkty. Najwyższą liczbę punktów spośród 47 białostockich klubów uzyskały: ŁKS Juvenia Białystok (short-track), KS Podlasie Białystok (lekkoatletyka) i UKS Kaliber Białystok (strzelectwo sportowe). Natomiast w łącznej punktacji obejmującej 3638 klubów sportowych, wysokie – 7. miejsce zajął ŁKS Juvenia Białystok (short-track).

System Sportu Młodzieżowego to zbiór wyników sportowych osiąganych przez zawodników w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy (kadet), junior i młodzieżowiec.

za: UM Białystok

facebook