Dodana: 1 czerwiec 2018 09:03

Zmodyfikowana: 1 czerwiec 2018 13:18

Suwałki. Otwarcie PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach

W piątek, 1 czerwca, na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach odbyła się ceremonia otwarcia jednej z największych w tym roku imprez lekkoatletycznych w Polsce - PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach.

Ilustracja do artykułu stopwatch-259375_960_720.jpg

W zawodach wystartuje blisko 700 uczestników ze 112 klubów. Wśród zgłoszonych do udziału  nie zabraknie sportowców wielkiego formatu, rekordzistów i mistrzów świata. Mowa o Łukaszu Krawczuku i Jakubie Krzewinie, czyli dwóch członkach sztafety 4 x 400 m, która na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham wywalczyła złote medale i z czasem 3:01.77 ustanowiła halowy rekord świata.

Najwięcej kibiców na trybunie suwalskiego stadionu będą mieć zawodnicy dwóch lokalnych klubów tj. LUKS Hańcza Suwałki i SL SALOS Suwałki. Reprezentanci pierwszego z wyżej wymienionych wystąpią w sztafetach: 4 x 100 m kobiet do lat 16 (Inez Strzyżewska, Natalia Sak, Gabriela Staniewicz, Julia Słabińska, Wiktoria Miłowicka) oraz 4 x 100 m mężczyzn do lat 16 (Kornel Rybacki, Patryk Makowski, Paweł Gulbierz, Kacper Grygo, Rafał Poźniak

Na tym samym dystansie sztafetę wystawi SL SALOS (Tomasz Gajewski, Daniel Kachnowski, Jakub Mikłaszewicz, Marcin Miszkiel).

Oprócz przyjaciół, rodziców czy znajomych, suwalskich sportowców będzie dopingować Maria Magdalena Andrejczyk, która po ponad rocznej przerwie wraca na sportowe areny, a celem na najbliższy sezon są Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie i Mistrzostwa Europy w Berlinie.

W Suwałkach nie zobaczymy Macieja Pietrasa, zawodnika LUKS Hańcza Suwałki i czołowego wieloboisty w kategorii U18. Niestety ta kategoria wiekowa nie została ujęta w programie Mistrzostw Polski i podopieczny Jarosława Jutkiewicza o medal będzie walczył podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Najlepszych lekkoatletów mistrzostw rozgrywanych w Suwałkach będzie można oglądać także poza stadionem. Zgodnie z przyjętym programem dekoracje medalistów będą odbywać się w Parku Konstytucji 3-go (piątek, godz. 17:00 i  20:00) oraz na Pl. M. Konopnickiej (sobota, godz. 17:50).

Szczegółowy program znajduje się na oficjalnej stronie mistrzostw www.mistrzostwa.suwalki.pl 

źródło: UM Suwałki 

facebook