Dodana: 14 luty 2022 15:16

Zmodyfikowana: 14 luty 2022 15:21

Sukcesy podlaskich badmintonistów na Mistrzostwach Polski Województw 2022

W niedzielę, 13 lutego w Białymstoku zostały rozstrzygnięte Mistrzostwa Polski Województw 2022. Zawodnicy od piątku rywalizowali między sobą w pięciu kategoriach wiekowych. Badmintoniści z Podlaskiego wrócili z imponującymi sukcesami.

Młodzi badmintoniści stoją z medalami. Jedna osoba trzyma puchar

Duży udział w zawodach mieli badmintoniści z SKB Suwałki. W trzecim ostatnim dniu mistrzostw suwalscy badmintoniści zakończyli rywalizację ze złotem i brązem Mistrzostw Polski Województw. W Białymstoku dwukrotnie ozłocona Ulyana Volskaya i dwukrotnie z brązowym medalem Aleksandra Wilczewska.

W niedziele rozstrzygnął się także tytuł wśród Juniorów - Mistrzami Polski zostali  badmintoniści województwa podlaskiego w składzie z Ulyaną Volskaya, to był jej drugi złoty medal na mistrzostwach, pierwszy zdobyła w kat. U23.

W drodze po najwyższe trofeum badmintonisci naszego województwa pokonali rywali:

Podlaskie - Opolskie 4-1.  Podlaskie - Śląskie  4-1.  Podlaskie - Mazowieckie  4-1. Podlaskie - Dolnośląskie - Walkower. Mistrzowski Team to: Ulyana Volskaya (SKB), Anastasiia Kosenczuk, Julia Stankiewicz, Arkadiusz Dydyński, Jan Frańczak, Dawid Perkowski, Krzysztof Podkowiński.

Brązowy medal dla Podlaskiego w kategorii U15

W meczu o trzecie miejsce badmintoniści podlaskiego pokonali woj. pomorskie 3:2 i stanęli na najniższym miejscu podium z brązowymi medalami Mistrzostw Polski Województw - reprezentacja województwa podlaskiego grała w składzie: Jan Szeszko, Aleksandra Wasilewska, Michalina Jaśkiewicz, Aleksandra Wilczewska - wszyscy SKB Suwałki oraz Krzysztof Podkowiński, Damian Perkowski - Białystok.