Dodana: 22 marzec 2022 09:04

Zmodyfikowana: 22 marzec 2022 09:04

Sukces UAKS „Podlasie” Białystok w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U-23 w sumo

Na rozegranych w Ropczycach w miniony weekend (19-20.03) Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U-23 w sumo zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 5 medali indywidualnie, III miejsce w klasyfikacji drużynowej MP Młodzieżowców U-23 w sumo wśród mężczyzn i V miejsce MPM kobiet.

Złota medalistka MMP U23 w sumo -Eliza Sobolewska z UAKS Podlasie, oraz inne osoby na podium

W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U-23 w sumo kobiet doskonale wypadła młodziutka, niespełna 16-letnia zawodniczka Eliza Sobolewska, uczennica ZS Handlowo-Ekonomicznych zdobywając złoty medal w wadze 55 kg, wygrywając 3 walki.
Agata Choroszucha, w wadze 73 kg i Joanna Baranowska, uczennica ZS Elektrycznych w wadze 80 kg zdobyły medale srebrne, a w kat. Open Joanna Baranowska zdobyła „brąz”.

W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U-23 w sumo zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli: złoty medal w wadze 92 kg zgarnął Rafał Choroszucha, na V miejscach uplasowali się: Mateusz Kasjaniuk w wadze 70 kg, Marcin Choroszucha w wadze 85 kg i Rafał Choroszucha w kat. Open, na IX miejscu w wadze 70 kg był Marcin Kasjaniuk i Marcin Choroszucha w kat. Open.

W klasyfikacji drużynowej MP Młodzieżowców U-23 w sumo ekipa UAKS „Podlasie” Białystok wśród mężczyzn uplasowała się na III miejscu.
Sukcesy zawodników UAKS „Podlasie” Białystok w Pucharach Polski Seniorów w Dębicy oraz Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U-21 w sumo w Myślenicach  zaowocowały  awansem  5 zawodników do Reprezentacji Narodowej na MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIEŻOWCÓW w sumo, które odbędą się we wrześniu 2022 w Estonii.

źródło: UAKS „Podlasie” Białystok
oprac.: Paulina Dulewicz