Dodana: 27 grudzień 2018 15:06

Zmodyfikowana: 27 grudzień 2018 15:06

Sebastian Batkowski z Sokółki wicemistrzem Polski w bilardzie

Najważniejsza krajowa rywalizacja w bilardzie Mistrzostwa Polski Mężczyzn zamknęły w tej dyscyplinie sportu sezon 2018. W imprezie, rozgrywanej przez 5 dni w Kielcach, rywalizowały 32. najlepszych polskich profesjonalistów. Wśród nich trzech bilardzistów LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA: Sebastian Batkowski ,Konrad Piekarski, Dominik Zając.

Ilustracja do artykułu zdjęcie srebro Seby 2018.jpg

W ramach mistrzostw rozegrano 3 turnieje:  w  8bil, 9bil, 10bil. Najlepiej z sokółczan do tej rywalizacji był przygotowany Sebastian Batkowski i potwierdził swoją wysoką formę zdobywając wicemistrzostwo kraju w 10 bil oraz brązowy medal w 8 bil. Dołożył do tego jeszcze 5. miejsce w 9-kę.          Dominik Zając oraz Konrad Piekarski w kilku meczach odnosili cenne zwycięstwa, ale mieli też słabsze mecze, co pozwoliło im na zajęcie miejsc w środku stawki. Mistrzami Polski 2018 zostali: w 8 bil - Mieszko Fortuński, ERG Folie Lubin; w 9 bil - Wojciech Szewczyk, Konsalnet Warszawa; w 10 bil - Mariusz  Skoneczny, Tomaszów Mazowiecki.

Sokólscy bilardziści mimo wielu trudności mogą sezon 2018 zaliczyć do udanych, uzasadnieniem tego są medale najważniejszych krajowych imprez: Mistrzostw Polski, Grand Prix Polski, a także zdominowanie I Polskiej Ligi Bilardowej i powrót do Ekstraklasy. Bardzo ważną kwestią są coraz wyższe wyniki najmłodszych sokólskich bilardzistów. W juniorskim Grand Prix Polski potrafili już wywalczyć ćwierćfinały i osiągnęli kilka zwycięstw w II Polskiej Lidze Bilardowej a także w rywalizacji amatorskiej.

Zmagania  bilardzistów , można na żywo  oglądać w  tvsports.pl,  jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i  telewizji  SPORTKLUB.

Na zdjęciach: Sebastian  Batkowski

facebook