Dodana: 25 sierpień 2017 10:30

Zmodyfikowana: 25 sierpień 2017 10:30

Ruszyły zapisy na Puchar Polski Nordic Walking! Wielki finał zawodów w Hajnówce

Jak na kijki to tylko w regionie Puszczy Białowieskiej. Malownicza Kraina Żubra opleciona szlakami nordic walking (ale nie tylko) to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Bo unikatowa przyroda, bo czyste powietrze, bo gościnni ludzie i kuchnia palce lizać.

Ilustracja do artykułu zachęta na puchar hajnówka 2017.jpg

O wszystkich walorach puszczańskiego matecznika przekonają się Ci, którzy 9 września br. zameldują się na starcie Wielkiego Finału Pucharu Polski NordicWalking. Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Polska Federacja Nordic Walking oraz Nadleśnictwo Hajnówka serdecznie zapraszają do udziału w imprezie sezonu! Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, solidna porcja sportowej rywalizacji i ta piękna przyroda… Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, na skraju naturalnej perełki z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO – Puszczy Białowieskiej.

Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Hajnówce od 2012 r. Powiat Hajnowski (Hajnówka) jest jednym z przystanków maszerów – bowiem w ramach Pucharu Polski Nordic Walking odbywa się cykl zawodów w poszczególnych miejscowościach. Finał – dotąd rozgrywany w Gdańsku, siedzibie organizatora tj. Polskiej Federacji Nordic Walking. W 2016 r. po raz pierwszy w  historii Pucharu Polski Nordic Walking to Hajnówka była gospodarzem finału. Nie inaczej będzie w trakcie tegorocznej edycji.

Zapisy już ruszyły!!!

Uczestnicy dokonują zapisów oraz opłaty na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl  lub przeddzień zawodów od g.18.00 na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.  

Tradycyjnie mieszkańcy Hajnówki i bliskich okolic mogą wziąć udział bezpłatnie - pod warunkiem, że zapiszą się za pośrednictwem strony internetowej (do środy 6 września) - zapisy w biurze zawodów na miejscu wiążą się z opłatą. Pomocy przy rejestracji udziela biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej "Region Puszczy Białowieskiej" w Hajnówce ul. 3 Maja 45, tel. 85 682 43 81, www.lot.bialowieza.pl). Z kolei informacji organizacyjnych na temat imprezy udziela Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce, 85 682 30 46.

Nowością w tym roku jest możliwość otrzymania koszulki ze swoim imieniem i nazwiskiem - warunek jest taki, by zapisać się poprzez www.pucharpolskinw.pl do dnia 30 sierpnia br. (środa).

Miejscem   startu   i   mety   zawodów   jest   przystanek   kolejki   leśnej   na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Zawody będą rozgrywane na dystansie 20 km, 10 km oraz 5 km w naturalnym terenie, trasami w Puszczy Białowieskiej. Zawody rozgrywane będą w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować  może każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycję.

Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, pakiet startowy, możliwość wypożyczenia sprzętu także w dniu imprezy, doskonałą zabawę, a po sportowych zmaganiach – tradycyjną imprezę integracyjną. Ale na tym nie koniec atrakcji – dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do przejażdżki kolejki wąskotorowej, wezmą także udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. A do wygrania m.in. samochód marki Suzuki Swift - każdy kto weźmie udział w zawodach ma szansę na wygraną.

Tak więc już dziś rezerwujcie termin w kalendarzu i 9 września widzimy się na starcie FINAŁU Pucharu Polski Nordic Walking. Do zobaczenia!

Regulamin zawodów: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/regPP

Zapisy Hajnówka 5 km  http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/zapisy_na_731

Zapisy Hajnówka 10 km  http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/zapisy_na_730

Zapisy Hajnówka 21,1 km http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/zapisy_na_729

Regulamin loterii promocyjnej "Wygraj samochód w Pucharze Polski Nordic Walking" http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/loteriapromocyjna

Kodeks Dobrych Praktyk http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/kodeks

 

            ORGANIZATORZY:

  • Starostwo Powiatowe w Hajnówce
  • Nadleśnictwo Hajnówka
  • Polska Federacja Nordic Walking

 PATRONATY

  • Wojewoda Podlaski
  • Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych
  • Wrota Podlasia
facebook