Dodana: 1 czerwiec 2018 14:28

Zmodyfikowana: 1 czerwiec 2018 14:28

PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach otwarte

W Suwałkach odbywa się jedna z największych w tym roku imprez lekkoatletycznych w Polsce. Na stadionie przy ul. Wojska Polskiego w piątek (1 czerwca) rozpoczęły się PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. W ceremonii otwarcia wzięli udział m.in. przedstawiciele świata sportu, samorządowcy, władze Miasta Suwałki, sportowcy i kibice. Samorząd województwa podlaskiego reprezentował członek zarządu Bogdan Dyjuk.

Ilustracja do artykułu mistrzostwa-16.jpg

Przed południem zawody otworzył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

– Cieszę się, że po raz kolejny, trzeci raz z rzędu, Suwałki goszczą wybitnych lekkoatletów. W tym roku mamy Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Chciałbym w imieniu suwalskiego samorządu podziękować Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki za to, że obdarzył Suwałki zaufaniem, że dał miastu możliwość zorganizowania tej imprezy. Nas to bardzo nobilituje i cieszy – mówił prezydent Renkiewicz.

W Mistrzostwa wystartuje blisko 700 uczestników ze 112 klubów. Wśród zgłoszonych do udziału nie brakuje sportowców wielkiego formatu, rekordzistów i mistrzów świata. Mowa o Łukaszu Krawczuku i Jakubie Krzewinie, czyli dwóch członkach sztafety 4 x 400 m, która na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham wywalczyła złote medale i z czasem 3:01.77 ustanowiła halowy rekord świata.

Najwięcej kibiców na trybunie suwalskiego stadionu będą mieć zawodnicy dwóch lokalnych klubów tj. LUKS Hańcza Suwałki i SL SALOS Suwałki. Reprezentanci pierwszego z wyżej wymienionych wystąpią w sztafetach: 4 x 100 m kobiet do lat 16 (Inez Strzyżewska, Natalia Sak, Gabriela Staniewicz, Julia Słabińska, Wiktoria Miłowicka) oraz 4 x 100 m mężczyzn do lat 16 (Kornel Rybacki, Patryk Makowski, Paweł Gulbierz, Kacper Grygo, Rafał Poźniak

Na tym samym dystansie sztafetę wystawi SL SALOS (Tomasz Gajewski, Daniel Kachnowski, Jakub Mikłaszewicz, Marcin Miszkiel).

W piątek o godz. 18.00 na stadionie lekkoatletycznym odbędą się pierwsze dekoracje medalistów. W sobotę miejscem dekoracji będzie Pl. M. Konopnickiej. Początek o godz. 17.50.

Wstęp na stadion jest wolny.

Szczegółowy program znajduje się na oficjalnej stronie mistrzostw www.mistrzostwa.suwalki.pl

 

źródło; UM Suwałki
oprac.ak

facebook