Dodana: 14 luty 2017 08:29

Zmodyfikowana: 14 luty 2017 08:29

Puchar Polski Furo Karate z podlaskim akcentem

W niedzielę (12 lutego) w hali GOSIR Karate w Wiśniowej Górze pod Łodzią odbył się Puchar Polski Furo Karate. Zawody zorganizował Sensei Kamil Bazelak, przedstawiciel IFO Organization.

Zawody został rozegrane w kilku formułach walki, w dwudziestu kategoriach. Dominującą formułą był grappling i Furo Full Ruls (MMA), ale nie zabrakło również pojedynków w kumite semi knockdown i K-1.

Na Puchar Polski zostali zaproszeni zawodnicy i zawodniczki Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, wychowankowie Shihan Artura Więzowskiego i Sensei Roberta Gaździka, funkcję Trenera i opiekuna reprezentacji pełnił Sensei Wojciech Zagdański.
Zawodnicy mazowiecko-podlaskiego klubu wywalczyli5 złotych medali i 1 srebrny. Kategoria juniorek najmłodszych, zarówno w grapplingu jak i w kumite semi knockdown, należała do Oliwi Puchalskiej z Ciechanowca, która wywalczyła dwa złote medale. Drugi tytuł Mistrzyni Pucharu Polski wywalczyła Klaudia Łukasiuk w Kumite.

W kategorii full contakt kumite do 75kg pierwszy był Jacek Misiewicz (Zambrów). W formule K-1 (kickboxing) złoto wywalczył zawodnik zambrowski, Michał Krajewski (junior starszy). Najmłodszy z naszych zawodników Kacper Łukasiuk zdobył 2 miejsce i tytuł wicemistrza Pucharu Polski.

Dzień wcześniej w sobotę odbyła się gala MMA, w której swoje zwycięstwo odniósł Kamil Bazelak, organizator Pucharu Polski.