Dodana: 3 wrzesień 2018 09:50

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2018 09:50

Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami w Podlaskiem

Już ponad 12 tys. uczestników wzięło udział w bezpłatnych treningach Nordic Walking na Receptę w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. W województwie podlaskim wspólne treningi odbywają się w 5 miejscowościach: Białymstoku, Hajnówce, Łomży i Suwałkach we wtorki o godzinie 17.00, natomiast w Piątnicy w czwartki o godzinie 18.00.

Ilustracja do artykułu nordic-walking-1814784_960_720.jpg

Mieszkańcy naszego regionu przeszli łącznie 4009 km, czyli więcej, niż wynosi długość trasy z Białegostoku do stolicy Kazahstanu Astany. Bezpłatne zajęcia w 148 polskich miejscowościach, są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z Polskiej Federacji Nordic Walking. Ambasadorami akcji są Justyna Kowalczyk, czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli i pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

3 września 2018 r. Akademia Zdrowia Sanatander Consumr Banku oraz Polska Federacja Nordic Walking zachęcają Polaków do aktywnego wypoczynku. Dlatego każdy może wziąć udział w bezpłatnych zajęciach nordic walking w całej Polsce.  Treningi w ramach Nordic Walking na Receptę odbywają się w całej Polsce do 27 listopada. Trenerzy prowadzą godzinne ćwiczenia poprzedzone rozgrzewką na świeżym powietrzu w  każdy wtorek o godzinie 17:00 lub czwartek o godzinie 18.00.

Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia Santandera to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności trenujących.

Szacuje się, że w Polsce nordic walking uprawia ponad 3 mln osób, a z roku na rok przybywa amatorów tej dyscypliny. Choć jest to sport idealny do uprawiania indywidualnie, osoby spacerujące z kijami często widzimy w parach lub większych grupach. Tych, którzy szukają towarzystwa lub dopiero chcą rozpocząć przygodę z tą formą aktywności, przyciągają też zorganizowane zajęcia ‑ w tym Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku.

 

Miejsca zajęć w województwie podlaskim:

  • Białystok - Klub Krąg, ul. Wierzbowa 6 (wtorek godz. 17.00)
  • Białystok - Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 41 (wtorek godz. 17.00)
  • Hajnówka - Motel Żubr, Warszawska 119 (wtorek godz. 17.00)
  • Łomża - Orlik, ul. Katyńska 3 (wtorek godz. 17.00)
  • Suwałki - Wojska Polskiego 2 (wtorek godz. 17.00)
  • Piątnica - Altana przy strzelnicy (czwartek godz. 18.00)

 

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie wśród społeczeństwa ruchu i zdrowego trybu życia. Jej ambasadorami są Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska oraz para aktorów Tamara ArciuchBartłomiej Kasprzykowski. W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku trwa cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking.

facebook