Dodana: 25 wrzesień 2018 11:37

Zmodyfikowana: 25 wrzesień 2018 11:37

Lekkoatletyka. Zwycięstwo „Hańczy” w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski U16

Znakomity występ na Mistrzostwach Polski U16 w Bełchatowie zanotowali lekkoatleci suwalskiej Hańczy. Mistrzami Polski zostali : Gabriela Butkiewicz w rzucie oszczepem (trener Karol Sikorski) oraz Kornel Rybacki w biegu na 110 m ppł (trener Jarosław Jutkiewicz), poprawiając o blisko sekundę rekord życiowy. Ponadto Kornel pierwszego dnia Mistrzostw wywalczył brązowy medal w biegu na 200 m ppł. LUKS Hańcza z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów.

Ilustracja do artykułu Mistrzostwa Polski U16 lekkoatletyka (1).JPG

W Mistrzostwach uczestniczyło 7 lekkoatletów klubu, którzy wywalczyli 6 miejsc w 8-osobowych finałach i ustanowili 5 rekordów życiowych.

Wyniki zawodników :

- Gabriela Butkiewicz – oszczep – 45.92m – 1 miejsce

- Kornel Rybacki – 110m ppł – 14.66 (rekord życiowy) – 1 miejsce, el.14.88 (r.ż.)