Dodana: 19 październik 2018 10:30

Zmodyfikowana: 19 październik 2018 10:30

Komunikat końcowy eliminacji międzywojewódzkich do finałów MPM i MPJMŁ w szachach

W dniach 12-18 października 2018 roku w Biardach k. Łukowa zostały rozegrane Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko-Lubelskiej Młodzików i Juniorów Młodszych w szachach. Zawody stanowiły eliminacje do finałów Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych do lat 12 i 14.

Ilustracja do artykułu 2018-10-18 Biardy. Eliminacje Strefowe LU-PL [fot. Tomasz Jarocki] (2).jpg

Organizatorem głównym był Lubelski Związek Szachowy, zaś pomocniczym Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w sześciu oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców. System szwajcarski na dystansie 9 rund obowiązywał w grupach chłopców do lat 11 i 13. Chłopcy do lat 9 i wszystkie grupy dziewcząt grały systemem kołowym.

W zawodach wystartowało 59 zawodników, w tym 22 dziewczęta.

Województwo podlaskie było reprezentowane przez 20 juniorek i 31 juniorów z siedmiu klubów: MUKS Stoczek 45 Białystok (21 zawodników), KSz Hańcza Suwałki (10), UMKSz. Jaćwież Suwałki (8), ASU Sokółka i KSz Jagiellonia Białystok (po 4), KS Elbrus Łomża i LUKSz Orient Sokółka (po 2).

Z województwa lubelskiego wystąpiły 2 dziewczynki i 6 chłopców z trzech klubów: MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski (4), LKSz Lublin (3) i Radzyńskie Towarzystwo Szachowe (1).

Do wywalczenia było 28 miejsc w finałach MPM i OOM.

Awans zdobyło 26 młodych szachistów z województwa podlaskiego i 2 z lubelskiego. Najwięcej awansów uzyskał MUKS Stoczek 45 Białystok – 15. Cztery awanse zdobył KSz Hańcza Suwałki, po trzy – UMKSz Jaćwież Suwałki i KSz Jagiellonia Białystok, po jednym – ASU Sokółka, MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski i Radzyńskie Towarzystwo Szachowe.

Zawody stanowiły też okazję do podwyższenia posiadanych kategorii szachowych. Normy na pierwszą kategorię wypełnili: Kinga Gładyszewska (drugą) i Jan Król (pierwszą). Drugie kategorie zdobyli: Michał Bartnik, Kamil Jasiulewicz i Magdalena Wiszowata.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco (zawodnicy awansujący zapisani pogrubioną czcionką):

Młodziczki do 9 lat:

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Woj.

Klub

Pkt.

1.

III

Wiszowata, Magdalena

PL

ASU Sokółka

5.0

2.

II

Chiszko, Wiktoria

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

5.0

3.

III

Oleksiuk, Anna

LU

MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

3.5

4.

II

Kicińska, Zofia

PL

KSz Jagiellonia Białystok

3.5

5.

II

Milewska, Nikola

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

3.0

6.

III

Adamowicz, Nikola

LU

Radzyńskie Towarzystwo Szachowe

1.0

7.

III

Stupak, Aleksandra

PL

LUKSz Orient Sokółka

0.0

Młodzicy do 9 lat:                                    

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Woj.

Klub

Pkt.

1.

II

Jasiulewicz, Dawid

PL

KSz Hańcza Suwałki

6.5

2.

III

Jasiulewicz, Kamil

PL

KSz Hańcza Suwałki

6.0

3.

III

Kudraszow, Filip

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

4.5

4.

II

Jaszczuk, Piotr

PL

KSz Jagiellonia Białystok

4.0

5.

III

Pęksa, Piotr

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

3.0

6.

III

Dunda, Szymon

PL

KSz Jagiellonia Białystok

2.0

7.

III

Nakaziuk, Aleksander

LU

MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

1.0

8.

III

Chiszko, Oskar

PL

KSz Jagiellonia Białystok

1.0

Juniorki młodsze do 11 lat:

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Woj.

Klub

Pkt.

1.

II+

Gładyszewska, Kinga

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

7.0

2.

I

Pałejko, Maria

PL

KSz Hańcza Suwałki

6.5

3.

WCM

Staniewicz, Adrianna

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

6.5

4.

I

Rojek, Paulina

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

5.0

5.

I

Czarniecka, Anna

PL

KSz Hańcza Suwałki

4.0

6.

I

Dallemura, Julia

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

3.5

7.

II

Supeł, Weronika

PL

ASU Sokółka

2.0

8.

II+

Makarec, Anna

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

1.0

9.

III

Ciszewska, Dominika

PL

KS Elbrus Łomża

0.5

Juniorzy młodsi do 11 lat:

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Woj.

Klub

Pkt.

1.

I

Paszkowski, Krystian

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

8.0

2.

II

Król, Jan

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

7.5

3.

II

Jarocki, Gabriel

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

6.0

4.

II

Ptaszyński, Szymon

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

5.5

5.

II

Pieczulis, Hubert

PL

KSz Hańcza Suwałki

5.0

6.

III

Bartnik, Michał

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

5.0

7.

II

Jurewicz, Igor

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

4.5

8.

II

Wasilewski, Stanisław

PL

KSz. Hańcza Suwałki

4.5

9.

II

Chełstowski, Bartosz

PL

KS Elbrus Łomża

4.5

10.

II

Racis, Michał

PL

KSz Hańcza Suwałki

4.0

11.

II

Borowik, Karol

LU

LKSz Lublin

3.0

12.

II

Maliszewski, Stefan

PL

ASU Sokółka

2.5

13.

III

Pietkiewicz, Andrzej

LU

MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

1.5

14.

III

Pryzmont, Hubert

PL

ASU Sokółka

1.5

Juniorki młodsze do 13 lat:

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Woj.

Klub

Pkt.

1.

I

Arciszewska, Zuzanna

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

7.5

2.

I

Szczotka, Matylda

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

7.5

3.

I

Garbowska, Maja

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

6.0

4.

I

Walendykiewicz, Martyna

PL

KSz Hańcza Suwałki

4.5

5.

II+

Zubrycka, Marta

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

3.0

6.

II

Wiszniewska, Gabriela

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

1.5

Juniorzy młodsi do 13 lat:

M-ce

Tytuł

Nazwisko Imię

Woj.

Klub

Pkt.

1.

I

Bancarewicz, Aleks

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

6.5

2.

I

Szydło, Michał

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

6.0

3.

II

Budzisz, Adrian

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

5.5

4.

II+

Backiel, Hubert

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

5.5

5.

II+

Kukawski, Wiktor

LU

MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

5.5

6.

II

Ciszewski, Krzysztof

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

5.5

7.

II+

Pieczulis, Błażej

PL

KSz Hańcza Suwałki

5.5

8.

II+

Rzeńca, Jerzy

LU

LKSz Lublin

5.0

9.

II

Czarniecki, Paweł

PL

KSz Hańcza Suwałki

5.0

10.

II

Serewa, Antoni

LU

LKSz Lublin

5.0

11.

II

Krahel, Karol

PL

MUKS Stoczek 45 Białystok

4.5

12.

II

Sawicki, Wojciech

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

4.5

13.

II

Milewski, Mateusz

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

3.5

14.

II

Pojawa, Jakub

PL

UMKSz Jaćwież Suwałki

3.5

15.

III

Stupak, Bartosz

PL

LUKSz Orient Sokółka

1.0

 

Wyniki szczegółowe:
Dziewczęta do lat 09 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6094/
Dziewczęta do lat 11 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6109/
Dziewczęta do lat 13 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6107/
Chłopcy do lat 09 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_5463/
Chłopcy do lat 11 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6108/
Chłopcy do lat 13 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6110/

Opracował Leszek Zega

facebook