Dodana: 6 kwiecień 2016 08:26

Zmodyfikowana: 6 kwiecień 2016 08:26

Kaliber rozpoczyna sezon

Początek sezonu zawodów strzeleckich Kaliber uczcił organizując ważne zawody, na których goszczono młodszych i starszych zawodników z Polski i zza granicy. Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka zgromadziła w Białymstoku uczniów z różnych miejsc Polski. Do stolicy Podlaskiego przyjechali zawodnicy z Bydgoszczy, Goleniowa, Głogówka, Chełma, Krosna, Elbląga, Kozienic. Łącznie startowało 98 zawodników w konkurencjach karabinowych i pistoletowych.

Ilustracja do artykułu Puchar Marszałka finał 2.JPG

Podsumowaniem zawodów był Superfinał, w którym startowali najlepsi zawodnicy z poszczególnych konkurencji. Doping publiczności oraz głośna muzyka nie ułatwiała zadania podczas strzelania. Po każdym strzale, który był oceniany z wartościami dziesiętnymi odpadały najsłabsze osoby. Pecha miała Aleksandra Szutko z PG 20 w Białymstoku, która strzelając przez cały czas bardzo mocne dziesiątki odpadła po strzeleniu 9,9 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Główną nagrodę, czyli nowoczesny tablet wygrała Zuzanna Pierko z Gimnazjum Nr 2 w Goleniowie, drugi był Igor Smoła z ZSM 1 w Rzeszowie. Na czwartym miejscu uplasowała się Aleksandra Kozłowska z PG 7 w Białymstoku. Bardzo wysokie wyniki sportowe osiągane przez uczniów Gimnazjum Sportowego z Bydgoszczy spowodowały, że wygrali oni wszystkie konkurencje drużynowe zabierając z Białegostoku komplet pięknych pucharów.

- Zawody jak zwykle wypadły wspaniale - przyznaje Jolanta Jarczewska, wiceprezes UKS KALIBER. – atmosfera podczas finału dała młodym zawodnikom i ich trenerom dużo emocji. Cieszymy się, że mogliśmy ich u siebie gościć.

Finałem zakończyły się również zawody o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Tym razem rozegrano aż 12 konkurencji pneumatycznych i 6 kulowych. Wystartowało łącznie 210 zawodników.

Do Białegostoku przyjechali zawodnicy z 7 klubów z Białorusi i Litwy. I znowu nie zabrakło wysokich wyników sportowych. Świetnie spisali się Kalibrowicze. W swoich konkurencjach najlepsi byli: Żaneta Iwaszuk, Mateusz Pierko, Aleksandra Szutko i Katarzyna Bielkiewicz. Wszyscy trafili do Superfinału ale niestety okazali się bardzo gościnnymi gospodarzami i to goście zdobyli główne trofea. Najlepszym pistoleciarzem okazał się młodziutki Eugeni Łomaszewicz z Grodna, który dzięki wygranej wystartuje w listopadzie w eliminacjach do Superfinału na Polish Open Kaliber 2016. W karabinie takie miejsce wywalczył Aleksandr Pokras z Mińska. Tym razem trzecia była ubiegłoroczna zwyciężczyni z Litwy Jurate Cesynaite.

- Bardzo nas cieszy świetna postawa młodziutkich zawodników na tych zawodach – stwierdziła Jolanta Jarczewska – Najlepszy Kalibrowicz - Ignacy Kaczmarek, który w finale zajął czwarte miejsce jest jeszcze młodzikiem. To dobrze wróży całej naszej dyscyplinie, że ciągle mamy młodych ludzi, którzy kochają ten sport i widzą w nim swoją przyszłość.

Przed nami trudny okres startowy dla wszystkich zawodników. Jednocześnie Kaliber prowadzi nabór do klas sportowych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na bezpłatne treningi na naszą strzelnicę przy ul, Grunwaldzkiej 18.