Dodana: 4 czerwiec 2017 20:33

Zmodyfikowana: 4 czerwiec 2017 20:58

Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski!

Kibicie mieli wielkie nadzieje na zwycięstwo. Na kilka dni przed meczem wszystkie bilety były wyprzedane. Na stadionie przy Słonecznej w Białymstoku był komplet widzów, nic dziwnego był to bodaj najważniejszy mecz w historii Jagiellonii. Jagiellonia Białystok w ostatnim meczu piłkarskiej ekstraklasy zremisowała z Lechem Poznań 2:2 i zdobyła wicemistrzostwo. Legia obroniła tytuł mistrza Polski.

Początek meczu nie napawał optymizmem. Po pierwszej połowie Jagiellonia przegrywała z Lechem Poznań 0:2. Pierwsza bramka padła już w 11 minucie meczu. jednakże w drugiej połowie Jagiellonia wrówiła do gry, gol wyrównawczy padł w 88 minucie meczu.

Potyczka z "Kolejorzem" zakończyła również niezwykły sezon, w którym Jagiellonia tak długo zajmowała pierwsze miejsce w tabeli, a w sumie tylko po dwóch kolejkach znajdowała się poza podium. Na przestrzeni ostatniego roku naszym zawodnikom udało się pobić wiele rekordów, zarówno tych indywidualnych, jak i drużynowych. Zespół zdobył najwięcej punktów w jednym sezonie (70), wygrał najwięcej spotkań (21) oraz strzelił najwięcej bramek (62), a bramkarz Marian Kelemen pobił rekord czystych kont zachowanych w jednych rozgrywkach (13).

Jest jeszcze jeden powod do świętowania - 6 czerwca minie 30 lat od kiedy Jagiellonia pierwszy raz awansowała do pilkarskiej ekstraklasy.