Dodana: 12 październik 2018 08:45

Zmodyfikowana: 12 październik 2018 08:45

IX Międzynarodowy Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego już w ten weekend

IX Międzynarodowy Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego odbędzie się w najbliższy weekend, 13-14 października 2018 r., na matach Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej. "Leszek Piekarski to prekursor podlaskiego judo. W roku 1960 założył pierwszą w regionie sekcję judo (w klubie Jagiellonia Białystok). Jego wychowankiem jest m.in. srebrny medalista olimpijski z 1972 r. Antoni Zajkowski, a także obecny Prorektor ds. nauki PB prof. Andrzej Sikorski" - mówi dr Piotr Klimowicz, szef Klubu Judo PB.

Ilustracja do artykułu Turniej Piekarskiego 2017.JPG

Turniej judo jest upamiętnieniem trenera Piekarskiego. Już po raz dziewiąty judocy Politechniki Białostockiej zapraszają adeptów tej sztuki walki na maty Akademickiego Centrum Sportu. Przez dwa dni - 13 i 14 października - rywalizować ze sobą będzie prawie 400 zawodników i zawodniczek. Do udziału w Turnieju zgłosili się judocy z różnych klubów z Polski, a także z Białorusi, Rosji i Estonii.

Zmagania sportowców będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od godz. 11:00. Oficjalne otwarcie Turnieju zaplanowano na w sobotę (13 października na godz. 13:00).

Organizatorami wydarzenia są: Klub Judo Politechniki Białostockiej oraz Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Rektor Politechniki Białostockiej i Prezydent Miasta Białegostoku.

Więcej informacji na: judo.bialystok.pl/zawody/najblizsze-zawody.

 

facebook