Dodana: 10 listopad 2017 08:46

Zmodyfikowana: 10 listopad 2017 08:47

I Podlaski Bieg Terytorialsa integruje służby mundurowe

W ramach obchodów Święta Niepodległości w Białymstoku, 11 listopada odbędzie się I Podlaski Bieg Terytorialsa. Współorganizatorem biegu jest 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej. Wydarzenie organizowane jest w ramach XVII Biegu Niepodległości.

Ilustracja do artykułu run-2181103_960_720.jpg

W Podlaskim Biegu Terytorialsa startują przedstawiciele służb mundurowych. Zmagania odbędą się na dwóch dystansach: 5 i 10 km.

- Podlaski Bieg Terytorialsa jest kolejnym przedsięwzięciem, integrującym mieszkańców województwa, zarówno w wymiarze społeczności lokalnych, służb mundurowych jak i organizacji pozarządowych – podkreśla płk Kocanowski.

Impreza nawiązuje do biegu zorganizowanego przez Dowództwo WOT we wrześniu br. Biegi Terytorialsa promują zdrowy styl życia i zachęcają do dbania o aktywność fizyczną.

Start biegu głównego na 10 km planowany jest o godz. 12:00. Wcześniej, o godz. 10:30, wystartuje bieg na dystansie 5 km. Ponadto, w ramach Biegu Niepodległości, odbędą się starty dzieci (dystanse na 200 m, 400 m i 600 m) oraz rodzin (zespoły min. 2 osobowe, dystans 200 m). W Biegu wystartuje m.in. szer. Anna Gosk, złota medalistka Wojskowych Mistrzostw Świata w Ekwadorze.

Organizatorem Biegu Niepodległości jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Białymstoku.

* * *

1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. Mścisław jest częścią nowotworzonego Rodzaju Sił Zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej –integralnego z pozostałymi Rodzajami SZ RP: Wojskami Lądowymi, Marynarką Wojenną, Siłami Powietrznymi i Wojskami Specjalnymi.

Kadra zawodowa Brygady, jak i żołnierze-ochotnicy pochodzą z naszego regionu. Głównym motywem podejmowania służby przez mieszkańców Podlasia jest chęć działania na rzecz lokalnych społeczności oraz czynny udział w podejmowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa „Malej Ojczyzny”. Działania podlaskich Terytorialsów sprawiają, że mundur Wojska Polskiego staje się coraz bardziej obecny w naszym społeczeństwie.

Pliki do pobrania

facebook