Dodana: 10 maj 2018 12:35

Zmodyfikowana: 10 maj 2018 12:35

Grajewo. Kolejny Bieg Wilka w najbliższą sobotę

Po raz 20., w najbliższą sobotę (12 maja) w Grajewie odbędzie się Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. W tym roku wszyscy chętni rywalizować będą w 24 biegach w różnych kategoriach wiekowych, na dystansach od 200 m do 10 000 m. Ponadto tradycyjnie będzie bieg integracyjny, bieg otwarty dla wszystkich chętnych i Nordick Wolking na dystansie 3 500 m. Pierwsze starty ok. godz. 9.oo na ulicy Mickiewicza. Bieg Główny wystartuje ok. 12.05.

Ilustracja do artykułu Logo_Bieg_Wilka_2018.jpg

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.00 w holu Urzędu Miasta. Tam przyjmowane będą zapisy do Biegu Głównego. Tuż obok bramki startowej będzie specjalny punkt informacyjny. W pozostałych biegach nie ma zapisów i wszyscy chętni w poszczególnych kategoriach zgłaszają się na linię startu bez zbędnych formalności. Na mecie na wszystkich czekają okolicznościowe medale, a najlepsi otrzymają dodatkowo biegowe upominki. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali też słodycze i napoje. Ponadto tuż obok startu czynny będzie bezpłatny placyk zabaw.

W tym roku organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników i kibiców. Od rana żołnierze z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej prezentować będą wojskowy sprzęt, odbędzie się pokaz musztry paradnej oraz wydawana będzie bezpłatnie grochówka. Oddział Internistyczno–Kardiologiczny Szpitala Ogólnego prowadzić będzie nieodpłatnie pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar poziomu glukozy, cholesterolu, wykonania i interpretacji EKG, pomiarów antropometrycznych. Będzie też można uzyskać  bezpłatną poradę kardiologa, diabetologa, nefrologa, gastroenterologa, oraz poradę sportowo – lekarską. Czynne będą stoiska gastronomiczne i handlowe, malowanie twarzy, występy Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie.

Na liście zgłoszeń sporo chętnych z Rosji, Litwy i Białorusi i z kraju.

Pierwszy raz uczniowie grajewskich szkół stworzą Strefę Kibica.

Szczegóły regulaminowe

facebook