Dodana: 19 październik 2018 12:20

Zmodyfikowana: 19 październik 2018 12:20

Dojlidy szykują się do zimy. Zakończenie sezonu pływackiego

Piękne lato i równie ciepła jesień wydłużyły działalność wypożyczalni sprzętu pływającego na Dojlidach. W niej największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się rowery wodne i kajaki. Wciąż warto wybrać się tu na jesienny spacer, plac zabaw czy do siłowni na świeżym powietrzu.

Ilustracja do artykułu DSC08930.jpg

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, czynna jest do piątku, 19 października. To o kilka dni dłużej w porównaniu do poprzednich sezonów. Przemawia za tym bardzo sprzyjająca aura. W tym roku nie brakuje chętnych do pływania po zalewie także jesienią. Ze sprzętu wodnego na Dojlidach można było korzystać od 1 kwietnia. Do wyboru są 2- i 4-osobowe rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe, łodzie canoe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się rowery wodne, które wypożyczono już 4642 razy. Na kajaki klienci Dojlid zdecydowali się  832 razy.

W mijającym sezonie wypożyczalnia sprzętu wodnego wzbogaciła się o pięć nowych 4-osobowych rowerów wodnych. W przyszłym sezonie BOSiR planuje zakupić pięć 2-osobowych rowerów wodnych. 

Mimo kończącego się sezonu na pływanie po zalewie, plaża miejska nie zapada w zimowy sen. Przeciwnie - wszak Dojlidy to ośrodek całoroczny. Już przygotowywane są urządzenia do sztucznego naśnieżania oraz sprzęt narciarski do wypożyczalni. Zimą przy zalewie można jeździć na nartach.

Dojlidy to tereny piękne przyrodniczo. Nie tylko białostoczanie chętnie wybierają się tu na spacery, także z dziećmi, które korzystają z placów zabaw. W tym roku powiększyły się one o dwa nowe zestawy zabawowe dla najmłodszych.

Na Dojlidach można wypożyczać rowery miejskie, górskie dla dzieci i dorosłych (również z fotelikami dla małych dzieci) oraz kije do nordic walking. Wypożyczalnia sprzętu sportowego czynna jest codziennie w godzinach 9.00-18.00. W lasku działa także siłownia z urządzeniami do ćwiczeń. Tu można zorganizować grilla lub ognisko. Wynajęcie miejsca z przygotowaniem ogniska kosztuje 75 zł. Wynajęcie miejsca grillowego kosztuje 15 zł za 60 min.

za: BOSiR

facebook