Dodana: 14 grudzień 2014 18:56

Zmodyfikowana: 14 grudzień 2014 18:56

Suwalscy karatecy nie zawiedli

13 grudnia 2014 roku w hali Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików. Na starcie stanęła rekordowa liczba 380 zawodników reprezentujących 87 klubów z całej polski.

Suwalski Klub Karate wystawił 8 zawodników. Trzech seniorów, czworo juniorów i jednego młodzika. Po raz pierwszy znakomicie wypadli seniorzy.
W kategorii do 65 kg Mateusz Muczyński pokonał wszystkich przeciwników i zajął I miejsce.
 Wojciech  Żytkiewicz w kategorii do 70 kg powtórzył taki sam wynik, i też zdobył złoty  medal.
Zaś w kategorii do 75 kg, po raz pierwszy startujący na Pucharze  Polski Seniorów Sebastian Biłbak zajął bardzo dobre II miejsce.
Suwalscy juniorzy zgromadzili aż 5 medali. Damian Biłbak wygrał kumite i został  mistrzem w kategorii do 60 kg i zajął też II miejsce w kata juniorów.
Marlena Drażba i Michał Karpowicz zajęli I miejsce w walkach reżyserowanych,  i dodatkowo w kumite zdobyli brązowe medale. Marlena zajęła III miejsce w  kumite do 55 kg juniorek, a Michał III miejsce w kumite do 65 kg juniorów.
Podsumowanie startów w 2014 roku:  W 2014 roku suwalscy  zawodnicy wystartowali w 13 turniejach, począwszy od Mistrzostw Województwa, poprzez Turnieje Kwalifikacyjne, Mistrzostwa Polski, aż do Mistrzostw Europy włącznie. Zaliczyli  183 starty, zdobywając 108 medali. Najcenniejsze to te z Mistrzostw Polski  i  Mistrzostw Europy. Na Mistrzostwach Polski suwalczaniezdobyli  15 medali:
Mistrzostwa  Polski Seniorów - 2 medale brązowe, Mistrzostwa Polski Młodzieżowców – jeden  medal złoty, jeden srebrny i dwa brązowe. Akademickie Mistrzostwa Polski -  jeden medal złoty. Mistrzostwa Polski Juniorów trzy złote, dwa srebrne i  trzy brązowe. No i 4 najcenniejsze medale zdobyte na Mistrzostwach Europy,  które zdobyli: Michał Karpowicz, brązowy medal - Mistrzostwa Europy Juniorów  w konkurencji kata. Damian Biłbak, złoty medal - Mistrzostwa Europy Kadetów  w kumite do 50 kg. Daniel Biłbak, srebrny medal - Mistrzostwa Europy  Kadetów  w kumite do 55 kg. Mateusz Krejpcio, srebrny medal - Mistrzostwa Europy  Młodzieżowców, kumite do 75 kg.                Drużynowo najlepsze wyniki w tym roku to Mistrzostwo  Polski Juniorów i Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców Polskiego Związku  Karate.