Dodana: 21 grudzień 2017 10:47

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2017 10:47

Wymiana nieruchomości między samorządem województwa a miastem Białystok. Dzięki temu powstanie parking przy OiFP

Działka, na której znajduje się Centrum im. Ludwika Zamenhofa, za działki przy Operze i Filharmonii Podlaskiej – takim wynikiem zakończyły się negocjacje Miasta z Województwem Podlaskim dotyczące wymiany nieruchomości. 20 grudnia została podpisana umowa o przekazaniu nieruchomości.

Ilustracja do artykułu umowa.jpg

Przypomnijmy, że kiedy w 2012 r. gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku został oddany do użytku - warunkiem było to, żeby w ciągu 3 lat powstał parking. Ten termin został przedłużony przez nadzór budowlany do 2018 r. 

Problemem był brak miejsca na parking - nie było odpowiedniej działki, na której można by stworzyć miejsca postojowe. Teraz to się zmieni. Białystok przekaże Operze i Filharmonii Podlaskiej w użytkowanie wieczyste cztery działki. Opera kupiła znajdujące się na nich budynki. Tym samym zostanie rozwiązany problem z brakiem miejsca na parkingi dla opery. Użytkowanie wieczyste ustalono do 2105 roku. Opłaty roczne za użytkowanie tych nieruchomości wyniosą ponad 13 tys. zł.

W ramach umowy Miasto kupiło dwie nieruchomości. Jedna z nich to działka przy ul. Warszawskiej, na której mieści się Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Natomiast druga działka to ciąg komunikacyjny.

Na podst. bialystok.pl
(opr.mk)

facebook