Dodana: 12 marzec 2019 13:06

Zmodyfikowana: 12 marzec 2019 13:13

Hajnowski szpital i łomżyńskie hospicjum z dotacjami od zarządu województwa

Blisko dwa miliony złotych na opiekę długoterminową i paliatywną przyznał dziś (12 marca br.) zarząd województwa dwóm podlaskim placówkom. Hajnowski szpital i łomżyńskie hospicjum otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Obrady Zarządu Województwa Podlaskiego-07.jpg

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce kupi specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz wyposażenie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Utworzy też wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, która umożliwi prowadzenie opieki długoterminowej w domu pacjentów. Wartość tej inwestycji wynosi blisko 790 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP 670 tys. zł.

Z kolei Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum" pod wezwaniem Świętego Ducha, dzięki dotacji z RPOWP w wysokości 1,3 mln zł (wartość inwestycji 1,55 mln zł), rozbuduje i wyposaży w aparaturę medyczną Dom Opieki Hospicyjnej  (przy ul. Rybaki 3) w Łomży.

Placówki wzięły udział w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na inwestycje w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej.

blm

facebook