Dodana: 12 styczeń 2019 10:10

Zmodyfikowana: 12 styczeń 2019 10:10

Dotacje z RPO. Na sprzęt medyczny w Łomży i nową elewację w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie przejdzie remont, a Łomżyńskie Centrum Medyczne wyposaży gabinety lekarskie. W czwartek, 10 stycznia, obie te instytucje podpisały umowy z Zarządem Województwa na dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu zarzad 8.01-02.jpg

 

Muzeum Przyrody w Drozdowie, dzięki dotacji z RPOWP, wykona remont elewacji zewnętrznej na południowej fasadzie budynku. W ramach robót zaplanowano m.in.: skucie tynków, mycie, impregnowanie grzybobójcze, położenie nowych tynków, remont dwóch tarasów. Wartość tego projektu to 272,7 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 177,4 zł.

Natomiast Łomżyńskie Centrum Medyczne zamierza otoczyć chorych taką opieką medyczną, aby nie musieli korzystać z oddziałów szpitalnych. Dotacja zostanie przeznaczona na sprzęt i aparaturę medyczną do gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistycznych. Zostanie również kupiony echokardiograf i densytometr, ambulans i wózek inwalidzki, sprzęt do fizjoterapii oraz wyposażenie komputerowe do koordynacji procesu diagnostyczno-leczniczego i opieki zdalnej. Inwestycja jest warta 1 mln zł, dofinansowanie z RPOWP pokryje 834,9 tys. zł

 

facebook