Dodana: 31 październik 2018 14:57

Zmodyfikowana: 31 październik 2018 15:21

Zbigniew Nikitorowicz rezygnuje z mandatu radnego wojewódzkiego

Ta informacja raczej nie zaskakuje. Od dnia ogłoszenia wyniku wyborów pojawiały się spekulacje na temat tego czy Zbigniew Nikitorowicz wybierze mandat radnego wojewódzkiego czy będzie chciał nadal pełnić funkcję z-cy prezydenta Białegostoku. Tych obu funkcji nie wolno łączyć. Wybrał Miasto.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Zbigniew Nikitorowicz złożył rezygnację z mandatu w Krajowym Biurze Wyborczym w Białymstoku. Tadeusz Truskolaski, po wygranej w wyborach na prezydenta miasta wyraził chęć dalszej współpracy ze swoimi dotychczasowymi zastępcami, m.in. ze Zbigniewem Nikitorowiczem, który funkcję zastępcy prezydenta pełnił od marca 2017r.  Zbigniew Nikitorowicz musiał wybrac pomiędzy mandatem radnego a stanowiskiem w magistracie.
Rezygnacja z mandatu oznacza, że na miejsce Nikitorowicza wejdzie kolejna osoba z tego samego komitetu wyborczego, która w wyborach 21 października br. uzyskała kolejną, największą liczbę głosów. Tą osobą jest  Jarosław Dworzański ( marszałek województwa w latach 2008-2014, przewodniczący sejmiku w latach 2015-2018). Wejście Jarosława Dworzańskiego do sejmiku zależy od tego czy mandat przyjmie.

fot.archiwum UM Białystok  

ak

facebook