Dodana: 10 wrzesień 2018 18:55

Zmodyfikowana: 10 wrzesień 2018 18:55

Wybory samorządowe 2018. Konferencja prasowa podlaskiego PSL

Emerytura bez podatku, umacnianie samorządności, rozwój Polski lokalnej, poszanowanie dla tradycji i wartości chrześcjańskich - to jedne z głównych założeń programowych Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach samorządowych 2018. W poniedziałek, 10 września br. przewodniczący podlaskich struktur PSL Stefan Krajewski podczas briefingu prasowego przedstawił główne punkty programu Ludowców. Wiadomo też, że PSL do wyborów samorządowych idzie pod własnym szyldem. Bez koalicjantów.

Ilustracja do artykułu psl 10.09.18-3.jpg

- Jako Polskie Stronnictwo Ludowe podjęliśmy decyzję, że do wyborów samorządowych idziemy sami i realizujemy swój własny program - mówił przewodniczący podlaskiego PSL, członek zarządu województwa Stefan Krajewski - Dzisiaj, kiedy widzimy skręt w lewo naszego koalicjanta w sejmiku i z drugiej strony mamy prawicę, gdzie również dominują skrajności, podajemy nasz schemat działania - partia środka, partia chadecka, której program opiera się na wartościach chrześcijańskich.

Jednym z głównych punktów programu Ludowców jest zwolnienie emerytur z podatku.
- Dzięki temu świadczenie emerytalne będzie wyższe. Liczymy na duże poparcie dla tego projektu. Obecnie w wielu polskich miejscowościach trwa zbieranie podpisów pod tą inicjatywą.

Stefan Krajewski zaznaczył, że dla PSL to samorząd jest podstawą budowania dobrego państwa i celem jego ugrupowania jest dążenie do tego aby decyzje dotyczące obywateli zapadały jak najbliżej terytorium, którego dotyczą.
- Tylko silny samorząd to gwarantuje. Chcemy aby stanowienie prawa było jak najbliżej obywatela. Chcemy aby projektowanie wszystkich inwestycji odbywało się w oparciu o szerokie konsultacje społeczne, aby decyzje zapadały w województwie, a nie przychodziły do nas z Brukseli czy z Warszawy.
Stefan Krajewski dodał, że jego ugrupowanie może współpracować tylko z prosamorządowymi siłami politycznymi.


Marszałek Krajewski nie ukrywa, że liczy na duże poparcie wyborców dla PSL-u. 
- Udowodniliśmy, że jesteśmy dobrym gospodarzem. Liczymy na poparcie wyborców. I choć część inwestycji z przyczyn niezależnych od władz województwa nie udało się zakończyć w planowanych terminach, to znaczna większość naszych planów dla regionu została zrealizowana.

W spotkaniu wzięli udział również marszałek Jerzy Leszczyński, członek zarządu Bogdn Dyjuk, wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Bagiński i Cezary Cieślukowski, a także radni wojewódzcy Andrzej Koronkiewicz i Włodzimierz Szypcio.

facebook