Zmierzyć się z przyszłością
Znani eksperci, ciekawe warsztat , olbrzymia dawka inspiracji i wiedzy o gospodarce przyszłości 4.0, a na deser wystawa, podczas której będzie można dotknąć, poczuć i zmierzyć się z nowoczesną technologią. W pierwszy weekend kwietnia br. w białostockiej Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania odbędzie się 4 edycja Kongresu Liderów Zmian. To przedsięwzięcie objął swoim patronatem Marszałek Województwa Podlaskiego.
Gospodarze kongresu mówią o nim, że jest miejscem inspiracji, i że jest skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, którzy nie boją się zmian i poszukują inspiracji.
- Z roku na rok zwiększa się nam liczba uczestników – twierdził podczas spotkania z dziennikarzami (22 marca br.) dr Anatoliusz Kopczuk z WSiFZ. - Zaczynaliśmy od 250 osób, obecnie jest ich o ponad sto więcej, a rejestracja cały czas trwa.
Znane nazwiska to renoma i magnes
Podczas kongresu, jak co roku pojawią się eksperci znani z mediów ogólnopolskich, będący mistrzami w swoich branżach m.in. prof. Jacek Santorski, prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego ale też dziennikarz telewizyjny Radek Brzóska.
- Chcemy, by na kongresie pojawiali się wybitni specjaliści, osoby znane z mediów, do których na co dzień nasi uczestnicy nie mają bezpośredniego dostępu. To magnes, który przyciąga a jednocześnie jest możliwością pozyskania wiedzy i zaczerpnięcia inspiracji – wyjaśniał dr Kopczuk.
Organizatorzy podkreślają, iż w tej edycji kongresu najciekawsze będzie zetknięcie nowoczesnej technologii 4.0 z kompetencjami tzw. miekkimi. Oprócz wykładów podczas trzech sesji głównych przygotowane są również praktyczne warsztaty poświęcone właśnie tej sferze. Prowadzić je będą eksperci z zarządzania, psychologii rozwoju, specjaliści coachingu.
Wspólna myśl o regionie to konieczność
Ważnym elementem kongresu jest integracja środowiska regionu, łączenie biznesu, nauki, administracji we wspólnej idei przyszłości regionu. Dyskusja na temat przygotowania Podlaskiego do nadchodzących zmian, czyli gospodarki 4.0, w kontekście tworzonych obecnie strategii rozwojowych i kraju, i regionu - jest niezbędna.
- Istotnym jest, by jako region nie tracić szans rozwojowych. Mamy teraz moment, by nadążyć i uczestniczyć w ważnych zmianach a nie jedynie nadrabiać zaległości - mówił rektor uczelni doc. dr Edward Hościłowicz podkreślając, że niezbędna jest do tego współpraca wielu środowisk i instytucji.
- I my takich partnerów mamy, bo to i Izba Przemysłowo-Handlowa, Klaster Obróbki Metali, Resursa Podlaska, uczelnie wyższe, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego a w tym roku również Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości - wyliczał dr Kopczuk.
Demonstracja technologii przyszłości
Kongres to także szansa na prezentację i promocję regionu.
- Chcemy pokazać, że w Podlaskiem są świetne firmy, dobre praktyki i ich liderzy - przekonywał dr Kopczuk w czym wtórował mu Sebastian Rynkiewicz, szef KOM.
- Obecnie realizujemy dla Ministerstwa Technologii kilka projektów i na mapie kraju jesteśmy już dziś postrzegani jako silny ośrodek, ale za chwilę możemy być liderem - mówił i zapraszał na towarzyszącą kongresowi niecodzienną wystawę.
- To będą demonstracyjne pokazy technologii 4.0 . Aby zrozumieć, dowiedzieć się, co to naprawdę jest, okazuje się, że najlepiej jej doświadczyć, dotknąć i poczuć – namawiał Rynkiewicz . - Dlatego zapraszam do zmierzenia się np. z rozszerzoną rzeczywistością, do wejścia w ten świat, mimo strachu i obaw, których początkowo sam doświadczałem.
art
Kongres Liderów Zmian - 5-6 kwietnia 2019 Białystok – Zarządzanie i Technologia w Gospodarce 4.0 – Kompetencje Przyszłości