Dodana: 18 październik 2018 12:12

Zmodyfikowana: 18 październik 2018 12:12

Suwałki. Ulica Leśna już przejezdna

W środę, 17 października br. została oddana do użytkowania ulica Leśna w Suwałkach. To pierwszy z odcinków tzw. „Trasy Wschodniej”. Otwarcie drogi odbyło się poprzez symboliczne włączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Leśnej, a dokonali tego wicemarszałek województwa Anna Naszkiewicz, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, wiceprzewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski i przedstawiciel wykonawcy, prezes OPDM Olecko Tadeusz Niedźwiedzki. Tym samym ulica została oddana do użytkowania.

Ilustracja do artykułu otwarcie Lesnej 14.JPG

– Ta inwestycja powstała między innymi z myślą o osobach pracujących w Suwalskiej strefie Ekonomicznej. Dzięki temu odcinkowi pracownicy fabryk mieszczących się przy ul. Raczkowskiej będą mogli wrócić do swoich domów dwupasmową ulica Utrata i Pułaskiego i ominąć całe centrum Suwałk – mówił prezydent Suwałk.
To pierwszy z oddanych do użytkowania odcinków „Trasy Wschodniej”. Jak zapowiadał Czesław Renkiewicz jeszcze w tym roku ma być oddana do użytkowania ul. Sejneńską, a w 2019 roku ulice Rotmistrza Witolda Pileckiego raz 100-lecia Niepodległości.

 

Ulicę Leśną, która ma po dwa pasy ruchu i od dziś łączy się z ulicą Utrata wykonało Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o., za kwotę 17.806.535,47. Dofinansowanie  z funduszy UE to: 12.462.950,32.

 

źródło: UM Suwałki
oprac. ak

facebook