Dodana: 28 lipiec 2018 08:27

Zmodyfikowana: 28 lipiec 2018 08:27

Przed nami kolejna w tym roku otwarta sobota w białostockim Urzędzie Miejskim

W sobotę (28 lipca) do dyspozycji białostoczan będzie Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 79 79).

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

– Nasz pomysł, by raz w miesiącu otwierać urząd w sobotę, okazał się bardzo potrzebny. Za każdym razem z tej możliwości korzysta średnio kilkaset osób – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – W tygodniu brakuje czasu na załatwianie wszystkich spraw. Otwarta sobota sprawia, że mieszkańcy nie muszą brać urlopu po to, by zdążyć do urzędu.

 

Otwarta sobota organizowana jest raz w miesiącu. W tym roku będzie jeszcze pięć takich sobót: 25 sierpnia, 29 września, 20 października, 24 listopada i 15 grudnia.

 

W otwarte soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC mieszkańcy zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum aktów.

 

Warto pamiętać, że w Departamencie Obsługi Mieszkańców działa ekolejka – elektroniczny system rezerwacji wizyt. Dzięki niej przez internet można umówić się na konkretną godzinę (także w otwartą sobotę), aby załatwić sprawy związane m.in. z dowodami osobistymi, prawami jazdy, meldunkami i działalnością gospodarczą.

 

Inicjatywa otwartych sobót w białostockim Urzędzie Miejskim jest realizowana od 2014 roku.

facebook