Dodana: 26 styczeń 2018 15:22

Zmodyfikowana: 26 styczeń 2018 15:22

Otwarta sobota w białostockim magistracie

W tym tygodniu (27 stycznia) odbędzie się otwarta sobota w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku. Białostoczanie będą mogli załatwić osobiście sprawy, na które brakuje im czasu w tygodniu lub zadzwonić na miejską infolinię.

Ilustracja do artykułu ikon.png

W sobotę (27 stycznia) do dyspozycji białostoczan będą: Departament Obsługi Mieszkańców i Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Te jednostki zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 7979).

 

– Otwarte soboty w Urzędzie Miejskim to duże ułatwienie dla białostoczan i znaczące usprawnienie ich obsługi. Za każdym razem z możliwości załatwienia sprawy w sobotę korzysta kilkaset osób – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

 

Raz w miesiącu w wybraną sobotę mieszkańcy przyjeżdżają do urzędu – najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw i archiwum aktów.

 

Kolejną okazją do załatwienia spraw urzędowych przy ul. J. K. Branickiego 3/5 w weekend będzie czwarta sobota w przyszłym miesiącu (24 lutego).

 

Warto pamiętać, że inicjatywa otwartych sobót w Urzędzie Miejskim w Białymstoku jest realizowana od 2014 roku.

 

źródło: UM Białystok

facebook