Dodana: 28 sierpień 2017 09:30

Zmodyfikowana: 28 sierpień 2017 10:32

Białystok. Wiosną przyszłego roku pojedziemy nową ścieżką rowerową

Kolejna ścieżka rowerowa ma powstać wzdłuż ulicy I Armii Wojska Polskiego. Będzie to odcinek o długości ponad 860 m. Ma być oddany do użytku w maju 2018 roku.

Ilustracja do artykułu 0x0 (4).jpg

Nowa droga dla jednośladów zostanie wybudowana na osiedlu Białostoczek. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Wykonawcą została firma Strabag z Pruszkowa. Koszty inwestycji wyniosą 960 tys. zł.

 

Wyłoniony w przetargu wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe i budowlane. Wyprofiluje drogę rowerową i chodnik, ułoży nawierzchnię z betonu asfaltowego, przestawi hydranty i wyreguluje armaturę na istniejącym uzbrojeniu. Prace obejmą odcinek o długości 867 metrów. Ponadto wykonawca zadba o nowe zieleńce. Ścieżka rowerowa zostanie wykonana do 25 maja 2018 roku.

 

– To kolejna inwestycja, dzięki której rowerzyści zyskają nową, wygodną drogę. W naszym mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, które łączą się ze sobą tworząc komfortową dla cyklistów sieć komunikacyjną – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

 

W Białymstoku jest już ponad 110 km dróg rowerowych. Konsekwentnie ogłaszane są kolejne przetargi na projektowanie i budowę ścieżek. Inwestycje są sukcesywnie realizowane. Z każdym miesiącem ich długość się zwiększa.

 

źródło:UM Białystok

facebook