Dodana: 21 lipiec 2018 12:30

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2018 12:30

Białystok. Śniadanie Mistrzów 2018 – druga edycja

Już w najbliższą sobotę białostoczanie i turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli wziąć udział w kolejnym plenerowym pikniku kulinarnym. Druga w tym roku edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów odbędzie się 21 lipca w godz. 10.00-16.00 w Ogrodzie Branickich.

Ilustracja do artykułu sniadanie mistrzow bialystok.jpg

Sobotnie Podlaskie Śniadanie Mistrzów odbędzie się pod hasłem „Rozsmakowani w kinie”. Dlatego każda uczestnicząca w pikniku restauracja przygotuje przynajmniej jedno danie inspirowane wybranym filmem, postacią lub aktorem. A wieczorem goście ponownie zostaną zaproszeni do parku na kulinarne Kino Pod Gwiazdami.

Podczas pikniku, jak co roku, goście poznają ciekawą ofertę gastronomiczną kucharzy i restauratorów z naszego miasta i okolic. Nie zabraknie aromatycznych kaw i pysznych lemoniad. Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie – zarówno amator słodyczy i lodów, jak i weganin. Natomiast w Strefie Producentów będzie można kupić najlepsze produkty z naszego regionu.

– Zapraszam na kolejną edycję Podlaskiego Śniadania Mistrzów i wszystkim życzę smacznego – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Przypominam też, że następna, trzecia tegoroczna edycja tej plenerowej uczty promującej nasze regionalne tradycje kulinarne odbędzie się 18 sierpnia. Warto wziąć w niej udział.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wydarzenie promujące ideę „slow life”, buduje kulinarną markę miasta, wspiera społeczność smakoszy, organizuje czas rodzinom. Piknikowi towarzyszą zawsze liczne warsztaty, prezentacje, animacje, gry i zabawy dla dzieci.

Na promocję Białegostoku podczas trzech tegorocznych edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów Miasto przeznaczyło 45 tys. zł.

Za: bialystok.pl

facebook