Dodana: 20 lipiec 2017 15:03

Zmodyfikowana: 20 lipiec 2017 15:08

Białystok. Nowa siedziba Biura Rzeczy Znalezionych

Od pierwszego sierpnia magazyn Biura Rzeczy znalezionych będzie czynny w nowym budynku. Parterowy budynek, w którym teraz będzie mieścił się magazyn Biura Rzeczy Znalezionych, znajduje się przy ul. I Armii Wojska Polskiego 2/2. Powierzchnia użytkowa tego budynku wynosi 858 m2, jest tam wydzielone miejsce na rowery i regały. Inwestycja kosztowała blisko 1 mln 200 tys. zł.

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

Magazyn Biura Rzeczy Znalezionych do tej pory znajdował się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. Zajmował około 20 m2 powierzchni w pomieszczeniu piwnicznym. W ostatnich latach przedmiotów znalezionych trafiało tam coraz więcej, dlatego w magazynie zrobiło się za ciasno i konieczne stało się wybudowanie nowych pomieszczeń. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczy znalezione, przekazane do Biura Rzeczy Znalezionych, muszą być przechowywane w warunkach zapewniających tym przedmiotom bezpieczeństwo i trwałość.

 

 

Do biura najczęściej trafiają telefony komórkowe, rowery, portfele bez dokumentów, klucze, torebki, walizki. Zdarzają się też książki, części garderoby. Są przeważnie znajdowane przez funkcjonariuszy policji, Straży Miejskiej. Przechowywane są przez dwa lata. Jeśli w tym czasie nie zgłosi się właściciel, rzecz staje się własnością Miasta Białystok i może trafić na licytację.

 

W nowych pomieszczeniach będzie można je organizować w komfortowych warunkach.

 

źródło: UM Białystok

facebook