Dodana: 20 luty 2019 11:51

Zmodyfikowana: 20 luty 2019 11:51

Słodkie i biało-czerwone na 100-lecie niepodległości

Świętowanie na słodko? Proszę bardzo - dziś 19 lutego br. - postarały się o to reprezentantki kilkunastu Kół Gospodyń Wiejskich z województwa podlaskiego. Marszałek Artur Kosicki był ich gościem i był pod wrażeniem!

Ilustracja do artykułu wypiek-tort-woak-100lecie.jpg

Tuż po głównych uroczystościach swoje podwoje dla wszystkich chętnych otworzył pobliski WOAK zapraszając na pokazy i degustacje biało-czerwonych wypieków. Specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Białystok przygotowały je Koła Gospodyń Wiejskich z województwa podlaskiego. Były torty, ciastka, lizaki, desery, musy i muffinki a wszystko w biało-czerwonych barwach i na pięknie zastawionych stołach.

Za niezywkłą kreatywność, mistrzostwo kulinarne i wsparcie wspaniałej, białostockiej rocznicy marszałek Artur Kosicki i Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski podziękowali przedstawicielkom KGW wręczając im drobne, okolicznościowe upominki.

Marszałek Kosciki zaprosił również wszystkich do uczestnictwa we wspólnym śpiewaniu patriotycznych piosenek na placu przed Teatrem Dramatycznym w towarzystwie mieszkańców, członków chóru im. Stanisława Moniuszki oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone" .

oprac.art

facebook