Dodana: 6 marzec 2019 09:53

Zmodyfikowana: 6 marzec 2019 10:01

20 lat Polski w NATO

W najbliższą sobotę (9 marca br. o godz. 11.00) w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. To część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r. W Białymstoku na piknik zaprasza 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy.

Ilustracja do artykułu piknik wojskowym.jpg

W białostockich koszarach przy ul. Kawaleryjskiej 70 zaplanowana jest prezentacja nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia Wojska Polskiego, zwiedzanie sali tradycji oraz bazy szkoleniowej, występ orkiestry wojskowej oraz koncerty estradowe, gry i zabawy dla najmłodszych, a także wojskowa grochówka i wiele innych atrakcji.
O godzinie 13.00 nastąpi uroczyste podniesienie flag i odegranie hymnów Rzeczypospolitej Polskiej i NATO.

Piknik będzie także okazją do zapoznania się z ofertą służby w Wojsku Polskim. Na wszystkich zainteresowanych będą czekali specjaliści z Wojskowych Komend Uzupełnień, którzy krok po kroku powiedzą, jak przebiega procedura wstąpienia w szeregi armii.

Już dziś zapraszamy do obejrzenia specjalnie przygotowanego na tę okazję spotu, na którym  można zobaczyć jak wygląda F-16, co z kokpitu podczas lotu widzi pilot najnowocześniejszego w Wojsku Polskim samolotu, a także jak wygląda szkolenie żołnierzy Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej. 

 

mat. i fot. organizator/MON

 

facebook