Dodana: 17 kwiecień 2019 11:57

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2019 12:28

Zdrowie seniorów w eterze

Udar mózgu, choroba zwyrodnienia kręgosłupa, nadwaga i otyłość w wieku podeszłym – to przykładowa tematyka podejmowana w cyklu audycji radiowych „Pytanie do specjalisty” emitowanym w każdą środę o godz. 17:15 na antenie Radia Oerthodoxia (102,7 FM). Audycje są realizowane w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Województwa Podlaskiego.

Dłonie starszego mężczyzny oparte o laskę

Głównym założeniem projektu jest dodarcie do jak największej liczby osób w grupie docelowej powyżej 65-go roku życia.

Gospodarzem programu jest dr hab. med. Jan Kochanowicz, kierownik Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W każdym odcinku cyklu zaproszeni lekarze specjaliści poruszają zagadnienia związane z chorobami charakterystycznymi dla osób starszych. Goście odpowiadają na pytania słuchaczy radia, mówią o tym  w jaki sposób zapobiegać i ograniczać ryzyko występowania chorób oraz radzą, kiedy należy udać się do lekarza i  jakie objawy choroby mogą być niepokojące.

Mieszkańcy województwa podlaskiego o temacie audycji i terminie emisji będą informowani za pośrednictwem strony internetowej, lokalnej prasy oraz plakatów o prowadzonym działaniu i będą mogli aktywnie uczestniczyć w jego realizacji. Szczegóły na stronie internetowej rozgłośni Ortodoxia - link do strony.

Projekt został dofinansowany kwotą 15 450,00 zł w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2019 r. zadań publicznych w sferze ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. wynikającego z „Programu współpracy Samorządu Województwa Podlaskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2019 roku”.

opr. ms

fot. Pixabay

 

facebook