Dodana: 7 listopad 2018 08:33

Zmodyfikowana: 7 listopad 2018 08:33

Zarząd województwa wsparł podlaskie szpitale

Łącznie 1,2 mln zł trafi do trzech podlaskich placówek ochrony zdrowia – zdecydował we wtorek (6 listopada) Zarząd Województwa Podlaskiego. Pieniądze pozwolą na budowę nowych obiektów oraz zakup nowoczesnego sprzętu w Białymstoku i Wysokiem Mazowieckiem.

Ilustracja do artykułu Zarząd 6.11 (2).JPG

Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku  otrzyma dotację z budżetu województwa na łączną kwotę w wysokości 982 tys. zł. Z czego ok. 760 tys. zł na zakup sprzętu systemu realizacji w trybie gating (bramkowania w wybranej fazie oddechowej) wraz z integracją w przyspieszaczu wysokoenergetycznym oraz symulatorze 3D do realizacji napromieniania pacjentek z lewostronnym rakiem piersi (Breast Cancer Unit). To system, który pozwala  zaoszczędzić w istotny sposób dawki promieniowania w sercu – naczyniach wieńcowych oraz w układzie bodźco–przewodzącym serca. Pozwala również efektywniej wykorzystać metodę stereotaksji, czyli metody leczenia pacjentów z minimalną chorobą nowotworową w np.: płucach, mózgowiu oraz węzłach chłonnych. Ponadto BCO zyska z budżetu województwa kwotę 222 tys. zł na kupno sprzętu medycznego dla Zakładu Patomorfologii oraz Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Piersi i Rekonstrukcji oraz Pododdziałem Leczenia Bólu.

Z kolei Wojewódzka Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży otrzyma dotacje w wysokości 250 tys. zł z przeznaczeniem na budowę garaży wraz z zapleczem technicznym w filii Zakładu znajdującej się przy ul. Szpitalnej w Wysokiem Mazowieckiem. Będzie to dobudowa do istniejącego budynku administracyjnego Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Łączna powierzchnia użytkowa dobudowanej części wynosić będzie  188,94 m2.

 

facebook