Dodana: 13 kwiecień 2019 13:07

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2019 08:26

W szpitalu powiatowym w Łapach działa nowy oddział

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii rozpoczął funkcjonowanie w poniedziałek (15 kwietnia). Na intensywną terapię trafią pacjenci w najcięższym stanie - tacy, którzy w wyniku wypadku lub po zabiegach operacyjnych, wymagają podłączenia do urządzeń podtrzymujących czynności życiowe.

Pracownik szpitala przy oddziałowych łóżkach

- Dzięki uruchomieniu oddziału w naszym szpitalu będą mogły być wykonywane zabiegi obarczone większym ryzykiem. W razie komplikacji nie będzie już trzeba transportować pacjenta do szpitala np. w Białymstoku, a jedynie przewieźć na OAIT - wyjaśnia Urszula Łapińska, dyrektor SP ZOZ w Łapach i podkreśla, że teraz zwiększy się bezpieczeństwo pacjentów, ale i komfort pracy personelu, m.in. dlatego, że w szpitalu pracuje dodatkowy anestezjolog.

Nowy oddział został sfinansowany z budżetu powiatu.

- Uruchomienie oddziału to bardzo dobra informacja dla mieszkańców okolic Łap ale i innych gmin powiatu białostockiego – podkreśla starosta białostocki Jan Perkowski.

Na intensywnej terapii szpitala w Łapach są 4 łóżka. Mieści się on w oddanym niedawno (20 lutego – przyp. red.) do użytku nowym skrzydle łapskiej placówki. Są tam również: odział chirurgii z nowoczesnym blokiem operacyjnym, pracownia endoskopii i centralna sterylizatornia. Kontrakt z NFZ na intensywną terapię obowiązuje do połowy 2021 r.

Za: Rzecznik Starostwa Powiatowego w Białymstoku

 

facebook