Dodana: 17 grudzień 2018 19:23

Zmodyfikowana: 18 grudzień 2018 07:54

Spotkanie Rady Społecznej Białostockiego Centrum Onkologii

W poniedziałek, 17 grudnia marszałek Artur Kosicki i Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego (odpowiedzialny w zarządzie m.in. za służbę zdrowia) wzięli udział w spotkaniu opłatkowym Rady Społecznej w Białostockim Centrum Onkologicznym.

Ilustracja do artykułu bco opłatek-01.jpg

Przy tej okazji marszałek Artur Kosicki zapewnił, że kierowany przez niego Zarząd Województwa Podlaskiego uczyni wszystko, by zapewnić środki na realizację jak największej ilości projektów w tej jednostce.

- Przede wszystkim teraz musimy zająć się Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych Kobiet - Breast Cancer Unit przy ul. Warszawskiej w Białymstoku. Wiem, że BCO dobrze sobie radzi, ale wymaga dodatkowego dofinansowania – podkreślił marszałek Artur Kosicki. - Zarówno ta placówka, jak i Szpital Wojewódzki są dla mnie takim „oczkiem w głowie”. Jesteście jednostkami podległymi marszałkowi i to na waszą korzyść mam zamiar działać. Chodzi w końcu o zdrowie i życie ludzi.

Marszałek Artur Kosicki przedstawił też Marka Malinowskiego, który w pracach Zarządu Województwa Podlaskiego odpowiada obecnie za służbę zdrowia (także sport, edukację i turystykę).

Marek Malinowski zapowiedział zakup jeszcze w tym roku laparoskopu o wartości około 400 tys. zł na potrzeby Białostockiego Ośrodka Onkologicznego.

(mk)

 

facebook