Dodana: 27 maj 2019 13:49

Zmodyfikowana: 27 maj 2019 14:04

„Pomoc kręcona kilometrami” – mieszkaniec Sokółki ruszył w charytatywną podróż dookoła Polski

Cztery tysiące kilometrów w około 50 dni. Taki dystans wokół granic Polski ma zamiar pokonać na rowerze Sokółczanin Karol Dziedziul. W trasę ruszył w sobotę (25 maja). Przedsięwzięciu patronuje Marszałek Województwa Artur Kosicki.

Karol Dziedziul tuż przed wyruszeniem w trasę

Akcja o nazwie „Podróż kręcona kilometrami” ma szczytny cel. Zebrane w jej trakcie pieniądze będą przekazane na rehabilitację Jarosława Łukaszuka. Pod koniec zeszłego roku uległ on wypadkowi samochodowemu, w skutek którego doznał porażenia czterokończynowego. Teraz porusza się na wózku.

Przygotowania do tej niezwykłej podróży zajęły kilka miesięcy. Były treningi na rowerze, morsowanie, boks i pływanie. W końcu w minioną sobotę o godz. 10 Karol Dziedziul wyruszył spod basenu w Sokółce. Żegnali go przyjaciele, znajomi, rowerzyści z Sokółki i Jarosław Łukaszuk.

Podróż rowerzysty można śledzić na facebookowym profilu „Podróż kręcona kilometrami” - link do strony. Codziennie będą się tam pojawiać wpisy dokumentujące kolejne etapy wyprawy. Dodatkowo będą tam licytowane fanty i gadżety od sponsorów oraz prowadzone konkursy.

Powrót ambitnego rowerzysty planowany jest na początku lipca.

Fot. isokolka.eu

facebook