Dodana: 15 listopad 2019 12:45

Zmodyfikowana: 15 listopad 2019 12:45

Pluszowe misie dla dziecięcych marzeń

Trwa akcja zbierania pluszaków, zabawek i materiałów szkolnych dla pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Trafią one do chorych dzieci 25 listopada, dokładnie w Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Ilustracja do artykułu dzień pluszowego misia1.jpg

To akcja Fundacji Mam Marzenie organizowana już po raz szósty. Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała w Krakowie organizacja w ciągu 16 lat spełniła ponad 8400 marzeń. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń. Spotkanie ze znaną osobą, wycieczka do Disneylandu, nowy pokój – wszystkie marzenia mają szansę się spełnić, a każda okazja jest dobra do niesienia radości maluchom.

Tym razem okazją dla Fundacji Mam Marzenie jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś – kultowa zabawka na całym świecie, bohater wielu książek i filmów. Przytulanka i towarzysz podczas zasypiania, powiernik największych dziecięcych sekretów, a także najlepszy przyjaciel każdego malucha. To właśnie on sprawia, że troski, nawet te największe, znikają. A skąd wzięło się to święto? Kiedy podczas polowania Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt zauważył postrzelonego niedźwiadka, postanowił uwolnić zwierzę. Świadek zdarzenia przygotował ilustrację, która wraz z opowieścią stała się inspiracją m.in. dla producentów zabawek. Najbardziej znana z nich otrzymała imię „Teddy Bear” i podbiła świat.

– Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które od lat spędzamy w wyjątkowy sposób, zbierając dla naszych podopiecznych maskotki, gry czy książki. Zabawki nie tylko sprawiają wiele radości dzieciom, ale także mają ogromny wpływ na ich rozwój. Cieszymy się, że od lat możemy wspólnie z naszymi niezastąpionymi wolontariuszami i ludźmi o dobrych sercach dawać radość naszym dzieciom. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w naszą wyjątkową pluszową akcję – mówi Kinga Szewczyk, rzeczniczka prasowa Fundacji Mam Marzenie.

W akcji Fundacji może wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść zabawki do salonu firmowego Buderus przy ulicy Zwycięstwa 23 w Białymstoku. Zbiórka będzie prowadzona do 20 listopada. Ci, którzy nie mogą przyjść osobiście, mogą przekazać zabawki, wysyłając paczkę na adres Fundacji.

Po zakończeniu zbiórki wolontariusze przekażą zabawki pacjentom Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku dokładnie w Dniu Pluszowego Misia, czyli już 25 listopada.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje państwowe. Do podopiecznych Fundacji przebywających na szpitalnych oddziałach mogą trafić wyłącznie nowe zabawki. Używane maskotki, nawet uprane, nie będą mogły być przekazane dzieciom.

Więcej o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.

 

Źródło: organizator 

facebook