Dodana: 20 wrzesień 2019 08:46

Zmodyfikowana: 20 wrzesień 2019 08:46

Nowe wnętrza i nowi specjaliści w przyszpitalnych poradniach w Łapach

W komfortowych warunkach będą leczeni pacjenci przyszpitalnych poradni specjalistycznych i POZ przy ul. Piaskowej 9 w Łapach. 13 września 2019 r. uroczyście otwarto wyremontowane skrzydło budynku. Inwestycję zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Ilustracja do artykułu Otwarcie poradni w szpiatlu w Łapach (2).JPG

Remont pomieszczeń wraz z wyposażeniem kosztował ponad 1,8 mln zł, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wyniosło 1,5 mln zł. Powiat Białostocki, któremu podlega szpital w Łapach dołożył 334 tys. zł.

-Takie inwestycje, gdzie dokładamy tylko 15-20 proc., to sama przyjemność - przyznaje Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski. I podkreśla: - Z czasów Gierka, przenieśliśmy ten budynek w XXI wiek.

Od listopada zaczną tu działać poradnie lekarskie. Część z nich będzie przeniesiona z ul. Korczaka, gdzie jest główna siedziba szpitala. Przy Piaskowej będą działać: gabinet lekarza POZ, poradnia neurologiczna, nefrologiczna, laryngologiczna, dermatologiczna. Nowością będzie poradnia diabetologiczna i gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej. W przypadku poradni endokrynologicznej i okulistycznej szpital czeka na rozpisanie konkursu przez NFZ. „Czekamy jeszcze również na sprzęt. Powinien dotrzeć lada dzień”– informuje  dyrektor SP ZOZ w Łapach Urszula Łapińska.

 - Białystok jest bardzo obciążony, jeśli chodzi o pacjentów. Tu jest szansa, że kolejki będą krótsze  – podkreśla wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe.

Oprócz remontu wnętrz, do poradni przy Piaskowej będzie też kupiony samochód z homologacją, przeznaczony do  realizacji wizyt domowych lub transportu chorego. W przyszłym roku budynek przy Piaskowej przejdzie termomodernizację.  Jest konieczna, bo budynek pochodzi z lat 60 XX wieku i jest bardzo zniszczony.

W uroczystym otwarciu poradni wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym Minister Edukacji Dariusz Piontkowski, poseł Mieczysław Baszko, wojewoda Bohdan Paszkowski i dyrektor Departamentu  Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Dominik Maślach, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin, przedstawiciele służb, dyrektorzy szkół powiatowych, pracownicy szpitala.

źródło: Powiat Białostocki
oprac.ak

 

facebook