Dodana: 21 grudzień 2018 08:15

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2018 08:24

Dotacje na ochronę zdrowia

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał w czwartek (20 grudnia) blisko 620 tys. zł dwóm placówkom ochrony zdrowia - Szpitalowi Wojewódzkiemu w Białymstoku i Białostockiemu Centrum Onkologii.

Ilustracja do artykułu zarzad 18.12-02.jpg

Dzięki zmianom w budżecie województwa na rok 2018, na które zgodę wyrazili radni Sejmiku Województwa Podlaskiego, Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku otrzyma ponad 420 tys.  zł dotacji z przeznaczeniem na zakup kolumny laparoskopowej z monitorami 3D i 4K. To wysokospecjalistyczne urządzenie medyczne przy zastosowaniu innowacyjnej techniki w chirurgii onkologicznej ma być wykorzystywane do diagnostyki śródoperacyjnej i operacji laparoskopowych nowotworów jelita grubego i odbytnicy.

Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku zarząd przyznał w czwartek dotację w wysokości 198 tys. zł na zakup toru wizyjnego laryngologicznego. Jest on przeznaczony do wykonywania zabiegów laryngologicznych, a także z zakresu chirurgii szczękowej, których realizację szpital rozpoczął w listopadzie br. Szpital kupi nowy sprzęt jeszcze w tym roku.

 

 

 

facebook