Dodana: 18 maj 2020 11:19

Zmodyfikowana: 18 maj 2020 15:25

Rusza VI edycja konkursu "Srebro nie złoto"

Oryginalność i jakość - te cechy utworów będą docenione w startującej właśnie VI edycji konkursu "Srebro nie złoto". Zmagania literackie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaską Redakcję Seniora, finansowane są z budżetu Województwa.

Ilustracja do artykułu srebro.jpg

Uczestnikami konkursu mogą być osoby mieszkające i tworzące w województwie podlaskim lub urodzone tutaj i mające związki z naszym regionem.

Przewidywane są dwie kategorie: ogólna - otwarta, o dowolnej tematyce wierszy lub prozy i kategoria specjalna „międzypokoleniowa” – dla uczestników w różnym wieku, nawet młodzieży, ale powyżej 18 roku życia.

Kategorię specjalną  nazwaliśmy  #Kiedy zostaliśmy w domu. Osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie są proszone o przesyłanie wierszy i prac prozatorskich na temat tegorocznej, wyjątkowej sytuacji i osobistych przeżyć związanych z czasem epidemii koronawirusa.  

Zarówno w kategorii otwartej, jak też specjalnej oczekiwane są również utwory poetyckie lub opowiadania, kartki z pamiętnika i inne formy prozatorskie – nie dłuższe niż 3 strony.

Maksymalnie można przesłać po 2 utwory w każdej kategorii- opatrzone godłem. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 25 września 2020 pod adresem mailowym: : redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Podczas uroczystej gali zostaną ogłoszone nazwiska laureatów oraz wręczone statuetki "Srebro nie Złoto 2020", nagrody pieniężne oraz upominki książkowe laureatom VI edycji konkursu. Planowana uroczystość odbędzie się 6 listopada o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian tych terminów.

Regulamin i karta zgłoszeniowa VI edycji konkursu Srebro nie Złoto są dostępne w poniższych załącznikach.
Ponadto znajdą je również Państwo na portalu podlaskisenior.pl w dziale Twórczość/ Srebro nie Złoto.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Szukamy Polski, Podlaska Redakcja Seniora przy udziale Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku oraz Polskiego Radia Białystok.

Źródło/fot.: Organizator, oprac. Cezary Rutkowski

Zapowiedź VI edycji konkursu Srebro nie Złoto (Stowarzyszenie Szukamy Polski)

facebook