Dodana: 6 marzec 2020 14:17

Zmodyfikowana: 6 marzec 2020 14:17

Spotkanie marszałka z przedstawicielami służb w sprawie Studzianek

W czwartek (5.03.) z inicjatywy Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie przedstawicieli służb i instytucji zaangażowanych w sprawę funkcjonowania instalacji do przetwarzania odpadów w Studziankach.

Ilustracja do artykułu s1.jpg

W spotkaniu wziął udział również wicemarszałek Marek Olbryś oraz reprezentanci Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ), Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowej Straży Pożarnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Celem spotkania było przedstawienie podejmowanych działań oraz możliwości poszczególnych służb w związku z sytuacją CIGO w Studziankach. Przypomnijmy, decyzjami Ministra Klimatu (z 5 lutego br.) i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (z 14 lutego br.) spółce MPK Pure Home, czyli zarządcy instalacji, zostało cofnięte pozwolenie zintegrowane. Obecnie spółka nie ma prawa do eksploatowania instalacji oraz wwożenia na jej teren nowych odpadów, co skutecznie egzekwuje WIOŚ, policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego, monitorując teren wokół CIGO w Studziankach.

Wszystkie jednostki, które są uprawnione do zajmowania się sprawą bardzo dobrze wywiązują się z obowiązków i korzystają ze swoich uprawnień w tym zakresie.

Marszałek Artur Kosicki podziękował ich przedstawicielom za zaangażowanie w rozwiązanie problemu Studzianek i podziękował za dotychczasową pracę. Podkreślił też, że potrzebne jest wypracowanie jak najkorzystniejszego rozwiązania dla naszego regionu, a zwłaszcza mieszkańców. Dlatego zapowiedział kolejne spotkania z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Burmistrzem Gminy Wasilków,  na terenie której znajduje się instalacja.

 

Izabela Smaczna-Jórczykowska

 

 

facebook